داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مخترع سیستانی در گفتگو با اوشیدا:
اختراع موتور سیکلت برقی با کمترین قیمت در بازار/مسئولین ایده های مخترعین را حمایت کنند/ساخت ماشین برقی به زودی آغاز می شود
کد مطلب: ۶۴۸۸۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
کیانی مخترع جوان سیستانی است که در جدیدترین اختراع خود توانسته است، ایده موتور برقی را به پایان برساند.
اختراع موتور سیکلت برقی با کمترین قیمت در بازار/مسئولین ایده های مخترعین را حمایت کنند/ساخت ماشین برقی به زودی آغاز می شود
به گزارش، پایگاه خبری اوشیدا؛ سیستان از دیرباز مهد قهرمانان و نخبگانی بوده است که با دست خالی و یا با کمترین امکانات توانسته اند،به مقام های بزرگ کشوری دست یابند، نمونه بارز آن را ملی پوشان کبدی استان می تواند اشاره کرد که از زمین های خاکی به تیم ملی ایران رسیدند.
فارغ از ورزشکاران سیستانی، این سرزمین پهناور نخبگانی نیز پرورش داده است، که با دانش خود توانسته اند وسایل مورد نیاز جامعه را اختراع و به ثبت برسانند، اما مهمترین مسئله در خصوص این افراد این است که در خاموشی وفراموشی به سر می برند.
سرزمین پهناور سیستان و بلوچستان، که تا امروز مغزهای متفکری نیز به جامعه جهانی حتی معرفی کرده است، امروز نیازمند به یاری و حمایت برخی از مسئولین دارد.
فرهاد کیانی ،مخترع جوان سیستانی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا؛ گفت: تا کنون ۳ وسیله با هزینه شخصی و بدون حمایت نهادهای دولتی اختراع کرده ام که می توان از هر یک از این اختراعات، به شکل قابل توجهی استفاده کرد.


وی افزود: در جدید ترین اختراع خود توانستم، موتور سیکلت برقی ، را که با برق خانگی شارژ و ۴۰ کیلومتر مسیر را می توان طی کند به پایان برسانم.
کیانی قیمت این موتور سیکلت را ۲ و نیم میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در وسایل این موتور سیکلت، از وسایل دور ریختنی نیز استفاده شده است که می توان در حفظ محیط زیست نیز از آن بهره برد.
وی همچنین اظهار داشت: در آینده نسخه کامل تری از این موتور سیکلت را طراحی خواهم کرد تا بتوانم چند نمونه از آن را در بازار به فروش برسانم.
این مخترع سیستانی خاطرنشان کرد: در سیستان استعداد های درخشانی وجود دارد که به دلیل، کم توجهی، به طور کل به فراموشی سپرده شده اند.


وی کمک و همراهی مسئولین را زمینه ساز پیشرفت خود دانست و افزود: تا کنون برای هر یک از وسایلی که به ثبت رسانده ام، هیچ نهادی حمایت نکرده است، در این راه مسئولین می توانند با اهدای وام کسانی که ایده ویا طرحی دارند حمایت کنند.
کیانی همچنین گفت: در جدیدترین ایده خود قصد دارم، تا ماشین برقی، شارژی را اختراع کنم که به مراتب هزینه این خودرو ، از موتور بیشتر خواهد شد، و لذا می طلبد تا مسئولین حداقل ، برای دلخوشی مخترع، از این طرح ها حمایت کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark