داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد؛
اجرای مرحله دوم رزمایش گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید۱۹ در منطقه سیستان
کد مطلب: ۷۰۹۰۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۴
جواد اکبری زاده گفت: مرحله دوم رزمایش گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید۱۹ از فردا به مدت دو روز در منطقه سیستان اجرا خواهد شد.
اجرای مرحله دوم رزمایش گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید۱۹ در منطقه سیستان
جواد اکبری زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا؛گفت: مرحله اول گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید۱۹ در دو روز پایانی تیرماه برگزار شد.

وی افزود: این رزمایش با هماهنگی ستاد مدیریت کرونای منطقه سیستان و با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل به طور همزمان در پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در قالب ۲۰ تیم در دو شیفت صبح و بعدازظهر به مدت دو روز برگزار شده است.

اکبری زاده اضافه کرد: در مرحله اول، این رزمایش با چهار هدف اصلی ، ارزیابی وضعیت موجود در رعایت فاصله گذاری اجتماعی با استفاده از چک لیست های مربوطه، آموزش چهره به چهره در حین انجام عملیات اجرایی و توزیع رسانه های آموزشی به جامعه هدف، نظارت بر اجرای پروتکل ها بهداشتی در ادارات، سازمانها، نهادها، بانک ها، مراکز تجمیعی، پاساژها، بازارها ، ترمینال های مسافربری، تالارهای پذیرایی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مطب ها، داروخانه ها، ازمایشگاه ها و ... به منظور نهادینه سازی تغییر رفتار و زندگی طولانی مدت با بیماری کرونا و پیشگیری و مقابله با آن با همکاری سازمان ها و ادارات مسئول منجمله فرمانداری ها، شهرداری ها، صمت ، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، اماکن عمومی و دستگاه قضایی و... برگزارگردید.

وی تصریح کرد: در همین راستا ادارات، مراکز و اماکن مورد هدف مورد ارزیابی بهداشتی قرار گرفتند و پس از ارزیابی پیشنهادات و آموزش های لازم در جهت رفع نواقص و ارتقاء وضعیت در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه گردید.

وی خاطر نشان کرد: در ادامه اجرای مرحله اول رزمایش گام سوم بسیج ملی مبارزه با کووید ۱۹ در منطقه سیستان مقرر گردید انجام مرحله دوم رزمایش از فردا به مدت دو روز در قالب ۲۰ تیم در دو شیفت صبح و عصر با اهداف مرحله اول و تشدید کنترل و ارزیابی مجدد بر اجرای پروتکل ها بهداشتی در مکان های ذکر شده فوق با همکاری ادارات و سازمان ها انجام شود و در صورت بی توجه ای و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم همکاری در رفع نواقص نسبت به اجرای برخورد قانونی با متخلفین با همکاری سازمان های مسئول و دستگاه قضایی اقدام گردد.

قابل ذکر است رزمایش فوق برای اولین بار در سطح کشور در سیستان اجرا گردید و ادامه خواهد داشت .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark