داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هیرمند:
دشمن از احساسات مردم سوءاستفاده می کند/امنیت استان با برادری شیعه و سنی بوجود آمده است
کد مطلب: ۷۳۱۵۷
تاریخ انتشار:جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۲
نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر برگزار شد.
دشمن از احساسات مردم سوءاستفاده می کند/امنیت استان با برادری شیعه و سنی بوجود آمده است

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه هیرمند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: دشمن امروز دنبال بهانه است آنها ضربات مهلکی از نظام جمهوری اسلامی ایران خورده اند و منتظرند جرقه ای در یک کجا شکل بگیرد تا ماهی خودشان را از آب گل آلود صید کنند.

وی افزود: اگر در این بین افراد تاثیر گذار جامعه در تریبون ها دقت نکنند دشمن بهره برداری خود را می کند.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: اتفاقات مرز سراوان در حال بررسی است و هرکس مقصر باشد با آنها برخورد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه ادامه داد: اما در هنگاهم حوادث همه افراد باید منطقی رفتار کنند و احساسات را کنار بگذارند چرا که دشمن سوار احساسات می شود و هزینه تراشی برای خود مردم می کند.

وی گفت: در مراکز نظامی امنیت برای همه مردم شکل می گیرد اگر آتش به جان جامعه بیفتد تر و خشک می سوزند و این مذهب و آن مذهب نمی شناسد.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: امروز رسانه های پاکستان را مشاهده کنید و ببینید که چطور کشته سازی کردند از این ماجرا با وجود اینکه افراد زنده هستند می گویند کشته شدند.

وی گفت: امنیتی که در استان شاهد آن هستیم مدیون زحمات همه مردم، نیروهای امنیتی و بزرگان طوایف است لذا باید هوشیار باشیم.

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: اگر مطالبه ای هست باید از مسیر خودش پیگیری کنیم، در غیر این صورت اینطور رفتار ها باعث سواستفاده دشمنان می شود و در نهایت ما را به جان خودمان می اندازد.

امام جمعه هیرمند گفت: اگر بین دو برادر اختلاف پیدا شود دشمن سواستفاده می کند، این وحدت و امنیتی که امروز شاهد آن هستیم به برکت برادری شیعه و سنی بوجود آمده و قطعا دشمن این موضوع را نمی خواهد.

وی گفت: امنیت نعمت بزرگی است که امروز شاهد آن هستیم، اگر اشتباهی توسط شخصی شکل بگیرد باید مراقب باشیم و تا عواقب آن به جامعه کشیده نشود.

حجت الاسلام گزمه ادامه داد: اخبار را از منابع موثق پیگیری کنیم، تا برای نظام هزینه تراشی نشود.

وی افزود: امروز نظامی که توانست کشورهای همسایه را امن کند درون کشور برای ما چیزی نیست، قطعا این حوادث کنترل شده است و خللی در مردم در رابطه با حمایت از نظام ایجاد نخواهد کرد.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark