داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
تلاش آمریکا برای جلوگیری از توسعه شبکه 5G در برزیل/ هواوی تهدید جدی برای واشنگتن شده است
کد مطلب: ۷۱۹۷۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۳
آمریکا همچنان شرکت هواوی چین را به عنوان تهدید جدی برای خود می‌داند، به همین دلیل تلاش می‌کند تا با پیشنهاد سرمایه‌گذاری، برزیل را از دسترسی شبکه 5G و توسعه آن منع کند.
تلاش آمریکا برای جلوگیری از توسعه شبکه 5G در برزیل/ هواوی تهدید جدی برای واشنگتن شده است

به گزارش اوشیدا به نقل از راشاتودی آمریکا به دنبال این است که مانع دسترسی و توسعه شبکه 5G در برزیل شود، در حقیقت برزیل آخرین میدان جنگ تکنولوژی آمریکا علیه پکن شده است چرا که دولت ترامپ در قبال پیشنهاد سرمایه‌گذاری‌های عجیب و غریب به این کشور آمریکای جنوبی  خواهان دور نگه داشتن برزیل از توسعه شبکه 5G توسط شرکت هواوی چین است. 

یک نماینده آمریکا روز سه‌شنبه قرارداد جدیدی را در برزیل طی مدت اقامت چهار روزه در این کشور امضا کرد. این توافق نشانگر حمایت بانک اکسیم آمریکا با هدف تقویت اقتصادی بین آمریکا و برزیل است که اجازه صادارت در حوزه های مختلف به آمریکا می‌دهد این صادرات در حوزه فناوری اطلاعات و شبکه 5G بسیار پررنگ‌تر است. 

اکسیم در بیانیه‌ای اعلام کرد: براساس این توافق، بانک اکسیم و برزیل توافق کردند تا فرصت‌ها و ظرفیت‌های دوطرف را شناسایی کرده و شرایط را برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری تا یک میلیارد دلار فراهم کنند.

آمریکا مدعی است که شرکت هواوی چین یک تهدید امنیت ملی محسوب می‌شود و متهم می‌کند که این شرکت اطلاعات کاربران را به پکن می‌دهد. این شرکت چینی بارها ادعای واشنگتن را رد کرده است. شرکت هواوی در لیست سیاه آمریکا قرار دارد. این کشور هم‌پیمانان خود را متقاعد می‌کند تا علیه این شرکت چینی باشند. این تهدیدات به ویژه پس از آنکه شبکه نسل جدید فوق سرعت توسط هواوی راه‌اندازی شده بیشتر شده است. 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark