داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
وقوع انفجار در شمال سوریه
کد مطلب: ۶۸۵۵۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
یک دستگاه موتور سیکلت در اطراف شهر «الحسکه» واقع در شمال سوریه منجر شد.
وقوع انفجار در شمال سوریه
خبرگزاری دولتی سوریه «سانا» یکشنبه‌شب از وقوع انفجار در حومه شهر «الحسکه» واقع در شمال سوریه خبر داده است.

شبکه خبری الاخباریه گزارش داد که این حادثه ناشی از انفجار یک دستگاه موتور سیکلت بوده که دز نزدیکی میدان «الباسل» در شهرک غویران در الحسکه رخ داده است.

منابع خبری سوریه گزارش داد که این انفجار چند زخمی بر جای گذاشته است که به بیمارستان منتقل شدند.

دیشب نیز انفجاری در نزدیکی شهر «رأس‌العین» واقع در استان «الحسکه» در شمال سوریه رخ داده بود که در پی آن شمار از نظامیان ارتش ترکیه و متحدان آن کشته و زخمی شدند.

در این انفجار که در منطقه «تل حلف» رخ داده، تعدادی از نیروهای نظامی ترکیه و و عناصر گروهک تروریستی «ارتش آزاد سوریه» کشته و یا زخمی شدند.

هفته گذشته نیز در همین منطقه انفجار دیگری رخ داده بود که بر اثر آن ده‌ها نفر کشته یا زخمی شدند.

انفجارها در استان مرزی الحسکه همزمان با آغاز تجاوزات ارتش ترکیه به شمال سوریه از یک سو و استقرار نیروهای ارتش سوریه در استان یاد شده از سوی دیگر، افزایش پیدا کرده است.

عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال و شمال شرق سوریه مهر ماه امسال به بهانه به عقب راندن شبه نظامیان کرد سوری آغاز شد. هرچند این عملیات با دو توافق ترکیه، یکی با آمریکا و یکی با روسیه، متوقف شده، اما نیروهای ترکیه‌ای هنوز در مناطقی که به کنترل خود درآورده بودند، حضور دارند.

دولت سوریه حضور نیروهای ترکیه‌ای را اشغالگری خوانده و خواستار خروج فوری نیروهای ترکیه‌ای و متحدان آن‌ها از خاک سوریه شده است.

انتهای پیام/ق

Share/Save/Bookmark