داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
قوم گرایی آفت انتخابات است/مردم خدمتگزار خود را با چشم باز انتخاب کنند
کد مطلب: ۶۹۱۸۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹
یک کارشناس سیاسی گفت: قوم گرایی در تعیین نمایندگان امروزه به آفتی در انتخابات تبدیل شده است که باعث هدر رفت استعداد ها و در نهایت ناکارآمدی مجلس می شود.
قوم گرایی آفت انتخابات است/مردم خدمتگزار خود را با چشم باز انتخاب کنند
امیر فرزادی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: شرکت در انتخابات به گونه ای انجام تکلیف است که مردم برای احقاق حق خود باید در آن شرکت کنند.
وی افزود: مردم در نظر داشته باشند که کاندیدای مورد نظر خود را از چند فیلتر مورد سنجش قرار دهند تا در آینده بتوانند فرد اصلح را وارد مجلس کنند.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مهمترین اصل معیار انتخاب فرد اصلح انقلابی گری و ولایت مداری فرد است، فردی که بتواند با اخلاق پیش برود و شجاعانه از حق مردم منطقه خود در مجلس دفاع کند.
وی بیان داشت: امروز مجلس به افرادی از جنس انقلاب نیاز دارد که با توجه به مسائل روز دنیا از تریبونی که به امانت گرفته است سخن به میان آورد.
کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: شرایط سیستان به گونه ایست که تفکرات یک شخص برای آبادانی آن افاقه نمی کند بلکه سایر افرادی که در ورود به مجلس ناموفق یودند ایده و تفکر خود را به نمایندگان مجلس بدهند.
وی تصریح کرد: مردم باید بدانند که هر رای آنها می تواند سرنوشت یک منطقه را عوض کند لذا با حضور در انتخابات و شناسایی فرد اصلح خود برای آینده سرزمین محل سکونت تصمیم بگیرند.
فرزادی گفت: صندلی مجلس برای خدمتگزاری به مردم و امانتی در دست صاحب آن است، لذا مردم با خودداری از طایفه گری و رودربایستی به فرد مورد نظر خود رای دهند.
وی همچنین بیان داشت: یک مجلس تا کارآمد باعث پدیدار شدن زندگی اجتماعی جدید و اقتصادی ضعیف تر برای مردم خواهد شد.
وی بیان داشت: قوم گرایی در تعیین نمایندگان امروزه به آفتی در انتخابات تبدیل شده است که باعث هدر رفت استعداد ها و در نهایت ناکارآمدی مجلس می شود.
وی گفت: اگر با استفاده از معیارهایی که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند بتوانیم فرد اصلح را انتخاب کنیم مطمعنا مجلس قوی و انقلابی را برای تصمیمات مهم کشوری خواهیم داشت.
فرزادی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان معمولا طوایف نقش بسزایی در حمایت از کاندیدها دارند، حمایت هر یک از طوایف به منزله اخذ رأی بالا برای افراد محسوب می شود که این امر موجب ضایع شدن حق سایر کاندیدها خواهد شد.
وی گفت: در این رابطه باید گفت که امروز منطقه سیستان به دلیل اهمیت بالایی که برای احقاق حق خود در مجلس دارد باید مردم با چشم باز رای خود را به صندوق بیاندازند.
کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: طایفه گرایی در انتخابات مجلس باعث عدم ورود افراد اصلح به مجلس خواهد شد.
وی بیان داشت: همانطور که از شرکت در انتخابات به عنوان یک وظیفه یاد می شود همانگونه نیز گزینش افراد برای شناسایی فرد اصلح یک وظیفه محسوب می شود .
سلطانعلی دهمرده عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل زابل و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: تعهد و تخصص دو ويژگي كلي و الزامي براي كانديداتوري نمايندگان مجلس شورای اسلامی است.
وی افزود: اگر شخصي يكي از اين دوبال را داشته باشه و نماينده مجلس شود باز هم سقوط خواهد كرد زيرا در جهان امروز تعهد ديني و انقلابي نمايندگان است كه ايجاد بصيرت ديني کرده و به انسان شهامت و شجاعت مي دهد .
دهمرده ادامه داد: به طور کلی نماينده اي با خط مشی فكري انقلابی قادر خواهد بود در برابر زيادي خواهي هاي دشمنان سر تعظيم فرود نياورد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل زابل خاطرنشان کرد: تخصص داشتن يك نماينده با بصيرت او را قادر خواهد ساخت نسبت به استقلال كشور گام هاي موثري برداشته و كشور را به سوي خوكفايي سوق دهد زيرا در استقلال است كه مغزهاي بومي متفكر شكوفا شده و كشور را از وابستگي نجات می دهد.
دهمرده خاطرنشان کرد: يك نماينده بايستي معيارهاي انقلابي، بابصيرت ،شجاع وولايت پذيري را داشته باشد تابتواند در مورد حقوق حقه مردم ايران و مسلمانان جهان استقامت كند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark