داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
عاملان گرانی های افسار گسیخته باید محاکمه شوند
کد مطلب: ۷۴۱۲۹
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴
نماز جمعه شهر زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی در مصلی المهدی(عج) این شهرستان برگزار شد.
عاملان گرانی های افسار گسیخته باید محاکمه شوند
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه گفت: خیانت های بسیاری در دولت قبلی بر علیه مردم شکل گرفت که یکی از آنها اجرای سند ۲۰۳۰ بود.

وی افزود: بسیاری از آنها ادعا کرده بودند که این سند در کشور اجرا نمی شود اما اگر اجرا نمی شد چرا رئیس جمهور اجرای آن را لغو کرد، دستوری که رهبری عملا آن را ممنوع کرده بودند برای مردم تجویز می کردند.

امام جمعه زابل تصریح کرد: امروز مردم ببینند که چطور میلیون ها واکسن وارد کشور می شود اما دولت قبل به بهانه fatf جان و سلامت مردم را گروگان گرفته بود و واکسن وارد نمی کرد.

وی گفت: در دولت قبل اگر مردم ادعا واکسن می کردند به دروغ می گفتند رهبری اجازه نمی دهد یا که تحت تحریم هستیم به ما نمی فروشند اما الان که واکسن وارد می شود مگر دنیا عوض شده یا رنگ دلار تغییر کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی ادامه داد: آیا نباید کسانی که سلامت مردم را گروگان گرفته بودند و در صدد برده کردن مردم در برابر غرب بودند محاکمه شوند.

وی گفت: باید مصوبان گرانی های افسار گسیخته محاکمه شوند، شما ببینید در وعده نامزدهای انتخاباتی ساخت مسکن مطرح می شود بلافاصله سیمان و سایر مصالح ساختمانی را گران می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی تصریح کرد: دولتی که حتی زور یک مرغ را هم نداشت و در کشتی گرفتن با بازار مرغ ۱۰ هیچ شد و باخت در صورتی که میلیون ها تن مرغ در گمرک می ماند و فاسد می شود.

وی بیان کرد: کشوری که بزرگترین تولید کننده سرم در منطقه و حتی جهان است با بحران سرم مواجه می شود در صورتی که هزاران تن سرم در انبارها پوسیده و فاسد می شود اینها خیانت است.

وی تصریح کرد: میلیاردها دلار ثروت مملکت در کشورهای دیگر گروگان گرفته شده اما آنها جرات نداشتند صدایشان را بلند کنند و حق را بگیرند.

امام جمعه زابل گفت: تنها کره جنوبی با دو شرکت خود بیشتر از کل فروش نفت ما درآمد داشت که بخش عمده ای از آن را در مملکت ما بود اما اینها نتوانستند بگویند پول را پس بدهید که نکند آمریکایی ها ناراحت شوند به جهنم که به آمریکایی ها بر بخورد مگر آمریکایی ها که هستند.

وی گفت: واضح عرض می کنم از طرف مردمی که مرغ بی بال و پر داخل مغازه آنها را شرمنده زن و بچه کرد از طرف مردمی که بخاطر مریض کرونایی خود با دلهره درب داروخانه ها بودنداز طرف مردمی که جانشان به گروگان گرفته شد تا پایه های نفوذ استکبار در کشور قوی تر شود به مسئولان قوه قضاییه می گوییم بانیان اینهمه مشکل باید محاکمه شوند و شکی هم در این خصوص نباید باشد.

امام جمعه بیان کرد: قوه قضاییه و دولت حق ندارد از این مسائل راحت عبور کنند تحقیق و تفحص کنند و عاملان این گرانی ها را عادلانه محاکمه کنند.

وی گفت: دولتی که هیچ نظارتی بر بازار نداشت اصلا انگار نبود، ما احساس می کنیم که دست های این طرف آب و آن طرف آب به هم قفل شده بود تا مردم را زمین بزنند اما نتوانستند در حکومتی که ولی فقه دارد در حکومتی که حاکمیت با فقیه عادل و متفکر است نمی توانند کاری از پیش ببرند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark