داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هامون:
روز مباهله روز عزت امت اسلام و مسلمانان عالم است
کد مطلب: ۷۳۹۹۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹
حجت الاسلام ابراهیم گزمه گفت: روز مباهله حقانیت اسلام ، اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و روز عزت امت اسلام و مسلمانان عالم است.
روز مباهله روز عزت امت اسلام و مسلمانان عالم است
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در گفت و گو با اوشیدا گفت: روز مباهله یکی از بزرگترین اعیاد و روز اثبات حقانیت نبوت و امامت در تاریخ جهان اسلام است که باید آن را گرامی بداریم .

وی افزود: این روز حقانیت اسلام ، اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و روز عزت امت اسلام و مسلمانان عالم است.

وی ادامه داد: در این روز اهمیت اسلام ناب محمدی (ص) از سوی پیامبر اسلام حضرت محمد بن عبدالله (ص) به خوبی مشخص شد و باید همواره با فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع رسانی در بین مردم و جهانیان گسترش یابد.

امام جمعه شهرستان هامون بیان کرد: به رغم اهمیت موضوع در چنین روزی هنوز فعالیت‌های فرهنگی محدودی در بزرگداشت آن در کشور صورت می‌گیرد، لازم است مبلغان دینی و نهادهای فرهنگی و آموزشی بیشتر در این مورد اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: پاسداشت این روز بزرگ و ماندگار در تاریخ اسلام و شیعه که سند روشن حقانیت ولایت و نبوت است باید نسل به نسل و سینه به سینه به نسل جوان مومن و انقلابی منتقل شود.


حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: مباهله از رویدادهای صدر اسلام است، هنگامی که پیامبر و اهل بیت در یک سوء و مسیحیان نجران در دیگر سو ءآمادهٔ مباهله یا نفرین طرف دروغگو شدند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark