داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
از ابتدای سال تاکنون؛
۵۱ هزار نفر در سیستان و بلوچستان خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کرده اند
کد مطلب: ۵۶۷۵۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۱ هزار و ۲۸۹ نفر با حضور در پایگاه های انتقال خون در سیستان و بلوچستان خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کرده اند.
۵۱ هزار نفر در سیستان و بلوچستان خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کرده اند
سهیلا خسروی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: از ابتدای سال تاکنون ۶۲ هزار و ۶۷۳ تن به پایگاه های انتقال خون در سراسر استان مراجعه کرده اند که در این راستا ۵۱ هزار و ۲۸۹ نفر موفق به اهدای خون خود به بیماران شده اند.

وی با بیان اینکه، آقایان در طی سال چهار بار و بانوان سه بار می توانند خون اهدا کنند افزود: ۴۷ هزار و ۶۸۴ نفر از اهدا کنندگان خون در سال جاری آقایان و تنها سه هزار و ۶۰۵ تن خانم بوده اند.

خسروی ادامه داد: بیشترین میزان اهدای خون در بین اهداکنندگان مستمر با ۶۱.۶ درصد بوده که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و این نشان از تعهد اهداکنندگان و مشارکت آنان در امر خداپسندانه اهدای زندگی می باشد.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همکاری سایر پایگاه های انتقال خون کشور در امر خون رسانی به هم استانی های عزیز در امسال حدود۱۷ هزار واحد می باشد که به راستی نشان بارز اشتراک زندگی درسطح کره خاکی می باشد.

وی با بیان اینکه، بیماران هم اکنون نیازمند یاری سبز شما هستند تاکید کرد: مصرف خون در سیستان و بلوچستان به دلیل دارا بودن دو هزار و ۷۰۰ بیمار تالاسمی بزیاد است بنابراین همیشه نیاز به اهدای خون در آن بسیار بالاست.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark