داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معرفی مشاغل سخت در ماه رمضان؛
روزه داری زیر آفتاب سوزان سیستان/ برداشت دست رنج 6 ماهه در ماه برکت
کد مطلب: ۶۹۹۹۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
همزمان با فصل برداشت محصولات کشاورزی و ماه مبارک رمضان بسیاری از کشاورزان این روزها با زبان روزه ، اقدام به برداشت محصولات کشاورزی می کنند.
روزه داری زیر آفتاب سوزان سیستان/ برداشت دست رنج 6 ماهه در ماه برکت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ مردمان سیستان به سخت کوشی شهره عام و خاص هستند ، سیستانیان ، کشاورزانی بودند که در گذشته این منطقه را به انبار غله ایران تبدیل کردند.

همزمان با فصل برداشت محصولات کشاورزی و ماه مبارک رمضان بسیاری از کشاورزان این روزها با زبان روزه ، اقدام به برداشت محصولات کشاورزی می کنند.

شریف سارانی نماینده کشاورزان شهرستان هیرمند در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: ماه مبارک رمضان در نزد سیستانیان بسیار محترم شمرده می شود و از این رو با زبان روزه به کار برداشت محصول مشغول هستند.

وی افزود: کشاورزی از آن دسته از مشاغلی است که باید در زیر آفتاب سوزان ، فعالیت کرد ، لذا روزه داران در طول روز دچار تشنگی بسیاری می شوند که ثواب روزه داری را دو چندان می کند.

وی ادامه داد: به دلیل نوع فعالیت در مزارع ، کشاورزان باید در طول روز مشغول به برداشت و یا کاشت محصول باشند و در شب فقط می توان مزارع کشاورزی را آبیاری کرد که اکنون فصل آن نیست.

سارانی همچنین خاطرنشان کرد: کشاورزی را می توان از جمله مشاغل سخت در ماه مبارک رمضان اعلام کرد ، که قدمت چند هزار ساله دارد و اکثر انبیاء هم به آن مشغول بوده اند.

سید رضا موسوی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا؛ گفت : در سال زراعی ۹۸/۹۹ حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زابل زیر کشت گندم و جو رفته است که از این مقدار ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار به گندم و هزار و ۴۰۰ هکتار دیگر به کشت جو اختصاص دارد.

وی افزود: کشاورزی در منطقه سیستان قدمت دیرینه دارد و در گذشته شغل اصلی مردم محسوب می شد ، که با بروز خشکسالی ۲۰ ساله در این منطقه اکنون نسبت به دو دهه قبل کاهش یافته است.

موسوی در ادامه توصیه ای نیز به کشاورزان روزه دار کرد و گفت : کشاورزان برای دست‌یابی به محصول با کیفیت و سالم به توصیه‌ها و راهنمایی های کارشناسان و مروجان توجه نمایند تا بتوانند در این ماه مبارک محصولات با مناسب و با کیفیتی به ثمر برسانند.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark