داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
آیا فیفا به شایعات تبانی در لیگ برتر ایران ورود می‌کند؟/ ۲ تیم و یک مالک جریان ساز شد
کد مطلب: ۶۶۵۲۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
دربی تبریز در حالی با پیروزی تراکتورسازی به پایان رسید که شائبه تبانی در این بازی مطرح شده است.
آیا فیفا به شایعات تبانی در لیگ برتر ایران ورود می‌کند؟/ ۲ تیم و یک مالک جریان ساز شد
دربی تبریز در حالی با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم تراکتورسازی به پایان رسید که اتفاقات رخ داده در این بازی، شائبه تبانی را میان اهالی فوتبال به خصوص در فضای مجازی در بین هواداران تیم‌های رقیب تشدید کرد.

آیا فیفا به شایعات تبانی در لیگ برتر ایران ورود می‌کند؟ / ۲ تیم و یک مالک جریان ساز شد

با توجه به اینکه ۲ باشگاه تراکتورسازی و ماشین سازی مالک مشترک دارند از مدت‌ها پیش در محافل فوتبالی به گوش می‌رسید که احتمال تبانی در دربی تبریز زیاد است. البته مسئولان هر ۲ باشگاه موضوع تبانی را استدلال ذهن‌های بیمار می‌دانستند و بیان می‌کردند که بازی شرافتمندانه و جوانمردانه‌ای مقابل یکدیگر ارائه می‌دهند.

بعد از سوت پایان بازی دربی تبریز، برخی از هواداران فوتبال در صفحه رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره تبانی ۲ تیم تراکتورسازی و ماشین سازی با مالک مشترک کامنت گذاشتند و خواستار ورود این نهاد بین المللی به این موضوع شدند.

آیا فیفا به شایعات تبانی در لیگ برتر ایران ورود می کند؟/ دو تیم و یک مالک جریان ساز شد

به هر حال در دربی تبریز شاهد اتفاقات عجیب و غریب به خصوص در صحنه گل اول تراکتورسازی بودیم که شائبه تبانی در این بازی را قوت بخشید.

گل اول تراکتورسازی به ماشین سازی یکی از صحنه‌های مشکوک دربی تبریز بود. زمانی که دانیال اسماعیلی فر بازیکن تراکتورسازی توپ را به سمت دروازه ماشین سازی ارسال کرد ده خسوس دروازه‌بان سبز پوشان تبریزی در حال دفع کردن توپ بود که اهل شاخه مدافع این تیم دخالت کرد و توپ را به اشکان دژاگه تقدیم کرد و او هم دروازه خالی ماشین سازی را باز کرد.

نکته جالب توجه این است که اهل شاخه مدافعی که در زدن گل اول تراکتورسازی مقصر بود در نیم فصل اول در تراکتورسازی بازی می‌کرد وهمین موضوع حاشیه‌هایی را به وجود آورد.

به هر حال تنها گل اول تراکتورسازی مشکوک به ثمر نرسید و در دقیقه ۳۰ بازی هم اتفاق جالبی رخ داد. صادق رضانیا مدافع ماشین سازی پشت محوطه جریمه خود توپ را رها کرد تا دانیال اسماعیلی فر مهاجم تراکتورسازی با دروازه بان ماشین سازی تک به تک شود، اما او قدر این فرصت ندانست و توپ را به بیرون زد.

البته گل دوم تراکتورسازی هم تا حدودی مشکوک به ثمر رسید. جایی که احمد زنده روح بازیکن ماشین سازی نتوانست به خوبی ارسال اسماعیلی فر را به سمت دروازه شان را قطع کند و استوکس مهاجم تراکتورسازی از خروج اشتباه ده خسوس دروازه بان ماشین سازی استفاده کرد گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

صحنه‌های مشکوک دربی تبریز تا دقایق پایانی ادامه داشت جایی که مسعود شجاعی بعد از تعویضش به سمت نیمکت ماشین سازی رفت و در میانه مسیر متوجه اشتباهش می‌شود و به سمت نیمکت تیم خود بازمی گردد، اما برخی از افراد این موضوع را در فضای مجازی دست مایه طنز خود قرار دادند و شوخی‌های جالبی با اشتباه شجاعی کردند.

شائبه تبانی زاییده افکار دشمنان تیم های تبریزی است
اسماعیل حلالی پیشکسوت فوتبال درباره شائبه تبانی در دربی تبریز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به اینکه مالکیت ۲ باشگاه تراکتورسازی و ماشین سازی یکسان است شائبه تبانی در دربی تبریز به وجود می‌آید، اما با شناختی که از تبریزی‌ها دارم هیچ وقت آن‌ها حیثیت فوتبالی خود را زیر سئوال نمی‌برند. علاوه بر این تراکتورسازی از لحاظ هوادار و کیفیت بازی نسبت به ماشین سازی برتری دارد و در هر شرایطی بهتر از همشهری خود است. به نظرم شائبه تبانی زاییده افکار کسانی است که با تبریزی‌ها دشمنی دارند.

آیا فیفا به شایعات تبانی در لیگ برتر ایران ورود می کند؟/ دو تیم و یک مالک جریان ساز شد

حلالی درباره اظهارات خطیر یکی از مسئولان استقلال مبنی بر فوتبال پاک و غیر قانونی بودن مالکیت مشترک ۲ باشگاه تراکتورسازی و ماشین سازی بیان کرد: به هر حال مالکیت مشترک ۲ باشگاه تراکتورسازی و ماشین سازی به لحاظ قانونی مشکل دارد، اما تا جایی که من اطلاع دارم زنوزی قرار است تا آخر فصل ماشین سازی را واگذار کند تا این مسئله حل شود.

او درباره اینکه مالکیت مشترک تراکتورسازی و ماشین سازی باعث شده که شائبه تبانی در دربی تبریز ایجاد شود، گفت: فدراسیون فوتبال باید از همان ابتدا مدیریت می‌کرد و نمی‌گذاشت ۲ باشگاه با یک مالک در لیگ برتر حضور یابد. زنوزی می‌خواهد به فوتبال تبریز کمک کند و تقصیری در این باره ندارد.

پیشکسوت فوتبال درباره اظهارات مهاجری مبنی بر فشار بر روی بازیکنان ماشین سازی بیان کرد: به نظرم اظهارات مهاجری درست نیست و باید تیمش را مدیریت می‌کرد تا بازی بهتری ارائه می‌کردند.

حلالی در پایان گفت: بازیکنان تبریزی با همه وجودشان بازی می‌کنند و برای تیم خود جان می‌دهند و هیچ وقت آبروی خود را خدشه دار نمی‌کنند.

بعید می دانم که تبانی در دربی تبریز رخ داده باشد
سید مهدی سید صالحی پیشکسوت فوتبال درباره جو ایجاد شده در فضای مجازی مبنی بر شائبه تبانی در دربی تبریز اظهار کرد: بعید می‌دانم تبانی در دربی تبریز رخ داده باشد چرا که عیار تراکتورسازی از لحاظ بازیکن و مسائل دیگر بالاتر از ماشین سازی است. تراکتورسازی بیشتر از ماشین سازی برای حضور قدرتمندانه در لیگ برتر هزینه کرده است و بازیکنان ملی و خارجی بهتری نسبت به همشهری خود دارد. علاوه بر این ماشین سازی تیمی نیست که از حیثیت فوتبالی خود دفاع نکند.

آیا فیفا به شایعات تبانی در لیگ برتر ایران ورود می کند؟/ دو تیم و یک مالک جریان ساز شد

او درباره اینکه مالکیت مشترک ۲ باشگاه تبریزی باعث ایجاد شائبه تبانی در دربی تبریز شده است، گفت: درست است که زنوزی مالک مشترک ۲ باشگاه تبریزی است، اما چارت مدیریتی این ۲ باشگاه با یکدیگر فرق می‌کند و آن‌ها ارگان‌های جداگانه‌ای دارند. تیم مهاجری قبل از دربی تبریز نتایج خوبی گرفته بود، اما در برابر تیم همشهری خود تراکتورسازی حرفی برای گفتن نداشت چرا که تراکتورسازی تیم قدرتمندی است و برابر تیم‌های بزرگ نتایج خوبی گرفته و در کورس قهرمانی است.

سید صالحی درباره گل‌های مشکوک تراکتورسازی در دربی تبریز گفت: به نظرم گل اول تراکتورسازی از اشتباه مدافع و دروازه بان ماشین سازی به ثمر رسید و این ۲ نفر با یکدیگر در دفع توپ هماهنگ نبودند. همچنین ماشین سازان در دریافت گل دوم هم اشتباه کردند و توپ به پای مدافع ماشین سازی خورد و تغییر مسیر داد و گلر این تیم هم به اشتباه جلو آمد و نتوانست توپ را دفع کند. حرف‌هایی که زده می‌شود درست نیست. هواداران فوتبال با افکار منفی که از قبل داشتند دربی تبریز را نگاه کردند و هر صحنه‌ای که رخ می‌داد شائبه تبانی هم بیشتر می‌کرد. هیچ وقت تیمی با اعتبار و اسم خود بازی نمی‌کند.

پیشکسوت فوتبال درباره اظهارات خطیر مبنی بر اینکه مالکیت مشترک ۲ باشگاه تبریزی غیر قانونی است، گفت: اگر غیر قانونی است چرا اکنون در این باره صحبت می‌کنند و در هفته بیست و یکم یادشان آمده است که مالکیت این ۲ مشکل مشکل دارد.

او درباره اظهارات مهاجری مبنی بر اینکه بازیکنان ماشین سازی تحت فشار بازی کردند، گفت: بله صحبت‌های مهاجری درست است که مسائل ایجاد شده قبل از بازی باعث شد که به بازیکنان ماشین سازی استرس وارد شود و آن‌ها نتوانستند بازی خوبی برابر همشهری خود ارائه بدهند.

به هر حال باید دید نهاد‌های نظارتی فدراسیون فوتبال به اتفاقات رخ داده در دربی تبریز ورود می‌کنند یا نه!

Share/Save/Bookmark