داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سندرز: 46 میلیون آمریکایی بیکار شده‌اند
کد مطلب: ۷۰۳۹۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷
سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر با اشاره به بیکاری 46 میلیون آمریکایی گفت که خانوارهای آمریکایی در دوران همه‌گیری کرونا 6.5 تریلیون دلار از ثروت خود را از دست داده‌اند.
سندرز: 46 میلیون آمریکایی بیکار شده‌اند

به گزارش اوشیدا به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت در پیامی در توئیتر به وخیم‌تر شدن شرایط مردم عادی آمریکا در پی شیوع ویروس کرونا اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «ثروتمندان همچنان ثروتمندتر می‌شوند در حالی که کارگران رنج می‌برند. از زمانی که همه‌گیری آغاز شده، ثروت 643 میلیاردر بیش از 584 میلیارد دلار افزایش یافته این در حالی است که خانوارها شاهد آن بودند که ثروتشان 6.5 تریلیون دلار کاهش یافته و حدود 46 میلیون نفر نیز اعلام بیکاری کرده‌اند.»

سندرز پیش از این نیز در پیام دیگری در توئیتر با انتقاد از دولت آمریکا در سرمایه‌گذاری در تسلیحات کشتار جمعی گفته بود:  «به جای صرف پول بیشتر برای تسلیحات کشتار جمعی که برای کشتار هر چه بیشتر مردم طراحی شده، شاید ما باید در بهبود حق زندگی اینجا، در ایالت متحده سرمایه گذاری کنیم.» (جزئیات بیشتر)

وی اشاره کرد: «ده‌ها میلیون آمریکایی بیمه درمانی ندارند و حدود ۴۰ میلیون آمریکایی در فقر به سر می‌برند و ۵۰۰ هزار نفر نیز در خیابان‌ها می‌خوابند.»

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark