داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فاضلاب خانگی مهمان مسکن مهر زابل/رئیس آبفا: شهروندان مانع ادامه کار شدند
کد مطلب: ۶۶۰۷۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
عدم اتصال فاضلاب مسکن مهر زابل به شبکه فاضلاب شهری باعث شده است تا شهروندان این منطقه برای رهاسازی فاضلاب خود از خیابان های اطراف استفاده کنند.
فاضلاب خانگی مهمان مسکن مهر زابل/رئیس آبفا: شهروندان مانع ادامه کار شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ زابل به عنوان مرکزیت منطقه سیستان همواره با مشکلاتی از جمله بوی بد و جاری شدن فاضلاب در برخی از مناطق مسکونی رو به رو است.

برخی از شهروندان عامل این بی مسئولیتی را شهرداری می دانند در صورتی که در بسیاری از مواقع خود به اصول شهرنشینی پایبند نیستند و با رها سازی فاضلاب خانگی به حقوق دیگر شهروندان تجاوز می کنند.

به گفته برخی از شهروندان عدم اتصال فاضلاب مسکن مهر زابل به شبکه فاضلاب شهری باعث شده است تا شهروندان این منطقه برای رهاسازی فاضلاب خود از خیابان های اطراف استفاده کنند.

با این حال طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود جرم محسوب می گردد و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند به حبس سه ماه تا یکسال محکوم خواهند شد‌.


شهریار سرابندی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا در این خصوص گفت: شركت آب و فاضلاب زابل در سال ٩٥ جهت اتصال شبكه فاضلاب مسكن مهر به فاضلاب شهرى ، اقدام به توسعه شبكه فاضلاب اين منطقه به ميزان ٦٠٠ متر نمود و در حالى كه تنها ٦ متر از طول مسير باقي مانده بود ، متاسفانه جمعى از اهالى مانع انجام كار شدند و حتى در مقطعى به ماشين آلات پيمانكار مربوطه نيز خسارت وارده کرده بودند.

وی افزود: در حالي اين اتفاقات رخ داد كه متولى انجام كار شركت آب و فاضلاب مى باشد و در صورت بروز هرگونه مشكل احتمالى ، پاسخگو خواهد بود.

سرابندی تصریح کرد: در حال حاضر هم در صورت رفع مشكل دخالت اهالى در انجام كار ، اين شركت آمادگى دارد در كوتاه ترين زمان نسبت به تكميل طرح اقدام نمايد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark