داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
دیدار فرمانده ناوگان پنجم دریایی آمریکا با وزیر کشور بحرین و رایزنی درباره امور امنیتی
کد مطلب: ۷۱۶۱۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
فرمانده جدید ناوگان پنجم دریایی آمریکا و وزیر کشور بحرین در دیدار با هم درباره آخرین تحولات منطقه و روابط دوجانبه به بحث و گفت‌وگو پرداختند.
دیدار فرمانده ناوگان پنجم دریایی آمریکا با وزیر کشور بحرین و رایزنی درباره امور امنیتی

به گزارش اوشیدا به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر کشور بحرین روز سه‌شنبه با فرمانده جدید ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نوشته «خبرگزاری رسمی بحرین» «ژنرال شیخ رشید بن عبدالله آل خلیفه» وزیر کشور بحرین امروز با دریاسالار «ساموئل پاپارو» فرمانده جدید ناوگان پنجم دریایی آمریکا دیدار و گفت‌‌وگو کرد. در این دیدار دو مقام ارشد امنیتی و گارد ساحلی بحرین نیز حضور داشتند.

وزیر کشور بحرین در دیدار با فرمانده ناوگان پنجم دریایی آمریکا حاضر در منطقه درباره تامین منافع دو کشور، روابط دو جانبه وهمکاری‌های امنیتی رایزنی کرد. رسانه‌های بحرینی به جزئیات بیشتری از این دیدار اشاره‌ای نکرده اند.

رسانه‌ها  چندی قبل از تغییر در فرماندهی ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه همزمان با شدت گرفتن تنش ایالات متحده با ایران خبر داده و نوشتند که این جابجایی همزمان با شدت گرفتن تنش ایالات متحده با ایران صورت گرفته است. واشنگتن مدعی است که حضور نظامی در منطقه با هدف ایجاد بازدارندگی برابر ایران است، اما تهران ضمن رد این ادعا گفت‌وگوی منطقه‌ای برای کاهش تنش  و خروج قوای بیگانه از منطقه را پیشنهاد کرده است.

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark