داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
قاتل نامرئی در کمین مردم سیستان/6 نفر مسموم شدند
کد مطلب: ۶۶۲۱۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
استفاده انواع وسایل شیمیایی و پلاستیکی به جای چوب برای روشن نگه داشتن بخاری های هیزمی باعث شده است تا آمار مسمومیت افراد را در سیستان بالا برود.
قاتل نامرئی در کمین مردم سیستان/6 نفر مسموم شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ استفاده نا مناسب از چراغ های نفتی و همچنین بخاری های هیزمی در سیستان سالانه بسیاری از افراد را راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی می کند.
بخاری های هیزمی به مراتب خطرناک تر از سایر وسایل گرمایشی به شمار می روند استفاده انواع وسایل شیمیایی و پلاستیکی به جای چوب برای روشن نگه داشتن بخاری های هیزمی باعث شده است تا آمار مسمومیت افراد را در سیستان بالا برود.
غلامعلی رفعت رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: روز گذشته ۶ نفر از ساکنین دو روستای متفاوت در منطقه سیستان بر اثر استفاده نا مناسب از وسایل گرمایشی دچار مسمومیت شدند.
وی افزود: تعداد ۳ نفر از اعضای یک خانواده در شهرستان هامون شهرک علی اکبر دچار مسمومیت با منوکسید کربن حاصل از بخاری زغالی شدند.
رفعت افزود: در پی وقوع این حادثه و اعلام موضوع به مرکز پیام فوریتهای پزشکی زابل،بلافاصله تیم امدادی از پایگاه اورژانس شهید آبدهی به محل حادثه اعزام و پس از انجام اقدامات اولیه به بیمارستان امیرالمومنین زابل انتقال داده شدند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل همچنین خاطرنشان کرد: در شهرستان زابل روستای تپه دز نیز۳نفر دچار مسمومیت با منوکسید کربن شدند.
وی افزود: ۱نفره پس از دریافت اقدامات درمانی جهت ادامه درمان به بیمارستان امیرالمؤمنین علی(ع) زابل منتقل شد و ۲ نفر دیگر هم بصورت سرپایی از خدمات فوریتهای پزشکی بهره مند شدند.
رفعت گفت: استفاده نا مناسب از بخاری های هیزمی باعث مسمومیت با گاز منوکسید کربن افراد می شود.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark