داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
روستائیان همواره در حاشیه؛
راه روستایی نا مناسب کابوس نا تمام مردم سیستان/ عدم دسترسی به خدمات مناسب به دلیل سال ها بی توجهی
کد مطلب: ۷۴۱۸۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵
برخی از روستاها همانند رمرودی در شهرستان هیرمند اهالی آن بیشتر از ۳۰ سال است که در انتظار آسفالت مسیر ارتباطی خود هستند.
راه روستایی نا مناسب کابوس نا تمام مردم سیستان/ عدم دسترسی به خدمات مناسب به دلیل سال ها بی توجهی
به گزارش اوشیدا؛ یکی از مهمترین مشکلات تردد افراد در روستاهای شمال سیستان وبلوچستان نبود راه های مناسب و با کیفیت است که موجب شده است دسترسی افراد به سایر خدمات کمتر شود.

مثلا با سفر چند روزه یک تیم پزشکی به صورت جهادی به منطقه سیستان به دلیل نبود راه ارتباطی مناسب اکثر افراد از خدمات رایگان آنها باز می مانند.

این درحالیست که برخی از روستاها همانند رمرودی در شهرستان هیرمند اهالی آن بیشتر از ۳۰ سال است که در انتظار آسفالت مسیر ارتباطی خود هستند.

در همین رابطه محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: به دلیل تردد اکثر کشاورزان و افراد با وسایل کشاورزی از راه های روستایی آسفالت این مسیرها یک ضرورت مهم است.

وی افزود: در همین رابطه نیز به جهت تامین قیر رایگان برای آسفالت مسیرهای یاد شده با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رایزنی های متعددی انجام شده است.

سرگزی بیان کرد: با تامین قیر رایگان و سایر موارد می توانیم به زودی اکثر روستاهای منطقه سیستان را که سال هاست به مطالبه مردم نیز درآمده آسفالت کنیم.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین اکثر منازل مسکونی ساخته شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زابل هنوز تعیین تکلیف نشده اند که می طلبد ریاست این نهاد به موضوع ورود کند.

سرگزی بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا با حذف پیمانکار اجباری از پروژه های ساخت مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت و ساز را به خود فرد متقاضی در صورت تمایل قرار بدهیم.انهای پیام/
Share/Save/Bookmark