داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
عدم احداث جاده زابل به زاهدان از بی عرضگی مسئولین است/ ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی مربوط به سو مدیریت است
کد مطلب: ۷۱۰۲۴
تاریخ انتشار:جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵
نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی (عج) زابل برگزار شد.
عدم احداث جاده زابل به زاهدان از بی عرضگی مسئولین است/ ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی مربوط به سو مدیریت است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه گفت: روز مباهله روز حقانیت مکتب اهل بیت علیهم السلام است.

وی در ادامه به سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: در جامعه امروز نباید از یاد شهدا و امام شهدا غافل بود بسیاری از رزمندگان اسلام در جبهه دفاع مقدس رخت شهادت ، رخت اسارت و عضوی از بدن اهدا کرده‌اند که همواره باید راه آنان ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا بیان داشت: هیات رزمندگان اسلام زابل همانند سایر شهرهای ایران باید جایگاه خود را بدست آورد از مسئولین می خواهیم تا این نهاد را تقویت کند.

وی به اهمیت جایگاه مزار شهدا اشاره کرد و گفت: گلزار شهدا در هر شهرستان باید به جایگاه فرهنگی یک شهر تبدیل شود.

امام جمعه شهرستان زابل با بیان اینکه گلزار شهدا یک قبرستان معمولی نیست و مکان متبرکی است که ارواح پاک شهدا آنجا آرام گرفته اند اظهار داشت: گلزار شهدا باید به محل بصیرت افزایی و درس های گام دوم انقلاب اسلامی و محلی برای بازخوانی کتاب هشت سال دفاع مقدس باشد.

وی همچنین بیان داشت : دشمن امروز می خواهد همانند قبل از انقلاب ایران را مستعمره خود دربیاورد، قبل از انقلاب اسلامی عزت و شرف ایرانیان زیر چکمه های آمریکایی ها لگد مال شده بود.

امام جمعه شهرستان زابل گفت: دشمن امروز از اعمال تحریم ها و ایجاد جنگ های فرهنگی و نرم می خواهد که ایران را مستعمره خود دربیاورد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ های فرهنگی،اقتصادی و نظامی شکست خورده است، و وارد جنگ روانی شده است و بسیاری از وقایع تاریخی و معاصر را تحریف می کند.

امام جمعه زابل گفت: ۸۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور امروز مربوط به سو مدیریت است و تنها ۲۰ درصد مربوط به تحریم های اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: مثلا جاده زابل به زاهدان که ۱۵ سال از آن می گذرد چه ربطی به تحریم ها دارد این از بی عرضگی مسئولین است، مسئولی که نمی تواند برای مردم کار کند جایگاه مدیریت را غصب کرده است.

وی با بیان اینکه در جنگ نظامی هم دشمن از قدرت موشکی ایران مات و مبهوت مانده است گفت: دشمنان انقلاب اسلامی امروز در جنگ فرهنگی هم شکست خورده اند درست است در فرهنگ ضربه هایی خورده ایم اما باید هیات‌های عاشورایی و نسل چهارم انقلاب را ببینیم که چگونه فرهنگ انقلابی و اسلامی را زنده نگه داشته اند.

وی همچنین گفت: جریان تحریف بسیار خطرناک است و دشمن امروز بسیاری از وقایع را تاریخی و معاصر را می خواهد به تحریف بکشاند باید نسل چهارم و پنجم انقلاب مراقب این ترفند دشمن باشند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark