داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۳
امتیاز مثبت 
۵
 
امام جمعه زابل عنوان کرد؛
شب قدر، بهترین شب برای بندگی و تهذیب نفس
کد مطلب: ۳۰۶۳۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۷
امام جمعه زابل گفت: این شب بهترین شب برای بندگی و تهذیب نفس و لذت بردن از مناجات با حضرت حق است که انشاالله خداوند به همه ما توفیق بهره مندی از فیوضات این شب را بدهد.
شب قدر، بهترین شب برای بندگی و تهذیب نفس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در گفتگو با اوشیدا در خصوص شب قدر و و فضایل این شب ها عنوان کرد:خداوند در قرآن و در سوره قدر می فرمایند" ما قرآن را به یکباره در شب قدر نازل کرده ایم"

وی با بیان اینکه دو نوع نزول قرآن داریم افزود: یکی نزول تدریجی به مدت ۲۳ سال ودیگری نزول دفعی، که به یکباره قرآن بر قلب پیامبر نازل شد.

کیخا ادامه داد: با توجه به سوره قدر و با توجه به معانی آن می توان دریافت که خداوند در این سوره عظمت شب قدر رابیان می کند و می فرماید شب قدر بهتر از هزار ماه است و شب هبوط ملائکه و نزول ملائکه می باشد.

وی افزود: شب قدر شب تقدیر مقدرات یک سال بندگان است.

حجت الاسلام کیخا در خصوص اعمال شب قدر گفت: از اعمال امشب احیاء، قرآن به سرگرفتن، نماز شب قدر، زیارت امام حسین و ... می باشد.

وی ادامه داد: احیا یعنی زنده کردن دل با یاد خدا و قطعا کسانی که امشب مراسم احیاء بجا می آورند و در مساجد و حسینیه ها هستند و توجه به ذات حضرت حق و شب قدر دارند قطعا مقدراتی که در طول یک سال برای آنها لحاظ می شود فرق می کند با آنهایی که در خواب غفلت و یا خدای نکرده در مجالس معصیت هستند.

کیخا عنوان داشت: شب قدر شب بسیار پرخیر و برکتی است و بهترین شب برای رسیدن به آرزوها و برآورده شدن حاجات مادی و معنویست.

وی افزود: این شب بهترین شب برای بندگی و تهذیب نفس و لذت بردن از مناجات با حضرت حق است که انشاالله خداوند به همه ما توفیق بهره مندی از فیوضات این شب را بدهد.

کیخا در خصوص اینکه احتمال کدام شب برای شب قدر بیشتر است افزود: مشمول روایات این است که شب قدر یکی از سه شب ۱۹و ۲۱و ۲۲ می باشد و در بعضی روایات احتمال شب ۲۳ را بیشتر داده اند و در روایات دیگری آماده است که هر سه شب باهم شب قدر هستند.

وی در پایان گفت: البته شبهای دیگری هم هستند که احتمال دارند شب قدر باشد و اعمال خاص دارد و همچنین شب نیمه شعبان که شب پرفضیلتی است ولی مشهور این است که شب قدر یکی از این سه شب ۱۹، ۲۱ و۲۳ می باشد، انشالله خداوند به ما توفیق بندگی عنایت بفرماید.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۰۷:۵۷:۰۶
امام جمعه محترم بنده کارمند هستم وبه دلیل اینکه ساعت 7باید اداره میرفتم نتونستم توشبهای قدر شرکت کنم (7279)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۱۳:۵۸:۵۰
سلام از حضور امام جمعه محترم وفرهیخته جهت شرکت در مراسم شب بیست سوم وسخنرانی در جمع مومنین مسجد امام حسن بن علی (ع) محله شهیدعلیرضا پیری کمال تشکر را داریم . هیئت امناء مسجد (7286)
 
حجت
۱۳۹۳-۰۴-۳۱ ۱۴:۱۸:۵۰
سلام امام جمعه شهرمان خاکی است اگر بعضی از دشمنان با شایعه پراکنی ها بزارند (7289)