داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان:
کشاورزان حوضچه های بدون آب طرح 46 هزار هکتار را تحویل نگیرند
کد مطلب: ۷۰۴۱۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷
محمد سرگزی گفت: اگر آب درون حوضچه های آب طرح 46 هزار هکتار وجود نداشته باشد مشخص می شود که آن شبکه انتقال ایراد داشته و غیر قابل استفاده خواهد بود.
کشاورزان حوضچه های بدون آب طرح 46 هزار هکتار را تحویل نگیرند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ طرح آب رسانی با لوله به ۴۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت سیستان بزرگترین طرح کشاورزی در استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود که افتتاح ۳۲ هزار هکتار آن چندی قبل مورد رضایت کشاورزان واقع قرار نگرفت.

بر همین اساس بسیاری از کشاورزان با گلایه از افتتاح این طرح خواستار رفع نواقص و کاستی های موجود در این طرح شدند.

کشاورزان معتقدند که وقتی طرح آماده نبود نباید افتتاح می شد، چرا که مهمترین دغدغه کشاورزان برای کشت تامین آب است و ناقص بودن این طرح با وجود افتتاح آن موجب بروز زیان برای کشاورزان خواهد شد.

از طرفی زیرساخت های ضعیف طرح که توسط مهندسین طراحی شده است با عث می شود تا تعمیر و نگهداری آن در همین ابتدای کار هزینه سنگینی بر روی دوش مسئولین بگذارد و وقت را از کشاورزان بگیرد.

محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در همین خصوص گفت: کشاورزان حوضچه های آب طرح ۴۶ هزار هکتار را اگر خالی از آب و خشک بود تحویل نگیرند.

وی افزود: کشاورزان توجه داشته باشند که آب حتما باید در حوضچه ها وجود داشته باشد سپس آن را تحویل بگیرند در غیر این صورت هیچ اوراقی را به امضا نرسانند.

سرگزی با اشاره به آغاز تحویل موقت حوضچه های طرح ۴۶ هزار هکتار بیان داشت: اگر آب درون حوضچه ای وجود نداشته باشد مشخص می شود که آن شبکه انتقال ایراد داشته و غیر قابل استفاده خواهد بود.

نماینده مردم سیستان گفت: در طرح ۳۲ هزار هکتاری که افتتاح شد، باید حوضچه هایی تحویل کشاورز بشود که قابل استفاده باشد، به همین دلیل کشاورزان باید توجه داشته باشند که اگر آب در حوضچه تامین نشده باشد، هرگز آن را تحویل نگیرند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark