داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۸
 
اوشیدا پیگیری می کند؛
واریز نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری/ حقوق معوقه کارگران شهرداری زابل در روزهای اینده واریز می شود
کد مطلب: ۳۹۷۵۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۱
هر از چند گاهی شنیده می شود که حقوق کارگران این قشر زحمت کش برای ماهها به تعویق افتاده است.
واریز نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری/ حقوق معوقه کارگران شهرداری زابل در روزهای اینده واریز می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با توجه به آغاز مهر و فصل بازگشایی مدارس، اقشار مختلف جامعه با هر شغل و صنفی برای تهیه لوازم مورد نیاز فرزندان خود راهی بازارهای خرید می شوند .ترافیک بازار در هفته های پایانی شهریور سیر صعودی را به خود می بیند و این حاکی از آماده شدن خانواده ها برای استقبال و ورود فرزندانشان به سال تحصیلی بالاتر هستند . در این بین خانواده های بی بضاعت و کم درآمدی نیز در جامعه وجود دارند که بار مالی هزینه های لوازم التحریر مدارس بر دوش آنها سنگینی می کند ،یکی از این اقشار آسیب پذیر کارگران زحمتکش شهرداری هستند که با وجود سختی کار شبانه روزی در فصول گرما و سرما باید برای دریافت حقوق خود ماهها انتظار بکشند و این در سیستان و بویژه شهرداری زابل به یک سریال پرتکرار تبدیل شده است و هر از چند گاهی شنیده می شود که حقوق کارگران این قشر زحمت کش برای ماهها به تعویق افتاده است و همین مسئله توان خرید را از این خانوادهها گرفته و آنها را با مشکلات مضاعفی روبرو می کند ،عدم توان خرید لوازم التحریر و پوشاک مناسب برای فرزندان در آغاز مهر ،اجاره بهای منزل ،هزینه های ایاب و ذهاب و هزاران هزینه دیگر از جمله مشکلات پیش روی این قشر می باشد که بویژه با رسیدن مهرماه افزوده می شود.
خبرنگار اوشیدا جهت پیگیری بیشتر موضوع را با سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در میان گذاشته که وی اظهار داشت: علت به تعویق افتادن حقوق کارگران شهرداری به مسدود شدن حسابهای شهرداری از سوی سازمان تامین اجتماعی می باشد.

حسینی بیان داشت: چهارشنبه هفته گذشته با ارسال نامه ای به وزیر کار و امور اجتماعی خواستار رفع این مشکل شد و همچنین در دیدار حضوری با نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی قول برطرف شدن این مشکل و باز شدن حسابهای شهرداری زابل داده شد.

نماینده مردم سیستان با اشاره به اینکه پیگیری این موضوع هستیم ،گفت: شهرداری زابل مشکلات خاص خود را داشته و این بر هیچ کس پوشیده نیست که الحمدالله با کمک های که از دستگاههای مختلف شده است تا حدودی مشکلات مالی شهرداری حل شده است. ولی این بدان معنا نیست که هیچ مشکل مالی در شهرداری زابل وجود نداشته باشد.

وی گفت: طی تماسی که جهت پیگیری حقوق معوقه کارگران شهرداری با مدیر کل تامین اجتماعی استان داشتم ،مقررشد در طی چند روز آینده این حقوق معوقه به کارگران پرداخت شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark