داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
اوشیدا گزارش می دهد؛
خیابان های زابل زیر پای کامیون های سنگین/شهردار: مسیر جایگزینی وجود ندارد
کد مطلب: ۶۹۱۸۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۸
بسیاری از خیابان های شهرستان زابل بر اساس نقشه بندی چهل سال قبل بنا شده است و با توجه به افزایش جمعیت و رشد چشمگیر وسایل نقلیه هنوز اصلاح خیابان ها در این شهر صورت نگرفته است.
خیابان های زابل زیر پای کامیون های سنگین/شهردار: مسیر جایگزینی وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ زابل به عنوان یکی از کهن ترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان و ایران فاقد خیابان های استاندارد و آسفالت با کیفیت است.
این شهرستان در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی بر طبق مصوبه هیئت وزیران، از حسین آباد به زابل نام گذاری شد و در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به مرکز شهرستان زابل تبدیل شد.
بسیاری از خیابان های این شهرستان بر اساس نقشه بندی چهل سال قبل بنا شده است و با توجه به افزایش جمعیت و رشد چشمگیر وسایل نقلیه هنوز اصلاح خیابان ها در این شهر صورت نگرفته است.
یکی از پر رفت و آمد ترین خیابان های این شهرستان مسیر چهار راه پادگان به سمت شهرستان نیمروز است که عمدتا مسیر اصلی تردد خودروهای سنگین به بیرون شهر است.
وجود معادن شن و قرار گرفتن این خیابان در ورودی شهر باعث شده است تا تردد بیش از اندازه خودرو های سنگین از این خیابان صورت گیرد که عمدتا باعث ترافیک، و ایجاد راه بندان برای سایر خودروها نیز می شود.
در همین رابطه یکی از شهروندان شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: این خیابان همچنین به دانشگاه زابل سایت قدیم نیز راه می یابد که روزانه شاهد عبور و مرور اتوبوس های سرویس دانشجویان نیز هستم.
وی افزود: در زمان تعطیلی مدارس اوج شلوغی و ترافیک چهار راه پادگان است که باعث می شود رانندگان ساعت ها در این ترافیک گرفتار شوند.
این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام عید نوروز و ورود مسافران به این شهرستان باید چاره ای در خصوص تردد خودرو های سنگین صورت گیرد.
موسی خمری شهردار شهرستان زابل در این باره به خبرنگار اوشیدا گفت: خودرو های سنگین باعث خسارت به آسفالت های خیابان نیز شده اند.
وی افزود: این مسیر فاقد کمربندی است و یکی از مشکلات عدیده در افزایش تردد خودرو های سنگین از این مسیر عدم وجود مسیر جایگزین می باشد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محدودیت ترافیکی نیز زیر نظر شورای ترافیک اعمال می شود شهرداری به تنهایی نمی تواند برای خودروهای سنگین محدودیت ترافیکی در نظر بگیرد.
شهردار شهرستان زابل بیان داشت: از این رو با توجه به اینکه مسیر جایگزینی نیز برای خروجی شهر وجود ندارد عملا محدود کردن تردد خودروهای سنگین امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به برنامه های ویژه برای زیبا سازی شهر در ایام نوروز گفت: در سال جاری با توجه به ورود مسافران به منطقه سیستان ، زیبا سازی شهر از چند روز آینده آغاز خواهد شد.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark