داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
زندگی دوباره برای قاتل خواستگار عاشق‌پیشه
کد مطلب: ۱۳۱۹۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۸
اوشیدا: پسری که پرونده زندگی خواستگار خواهرش را با خون بسته بود پس از جلب رضایت شاکیان خصوصی، از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری پایتخت محاکمه شد.
زندگی دوباره برای قاتل خواستگار عاشق‌پیشه
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: نیمه‌شب سی‌ام فروردین ۱۳۸۳ افسر نگهبان کلانتری ۱۵۶ افسریه تهران با کشیک وقت دادسرای امور جنایی تهران تماس گرفت و گفت پسر ۲۵ساله‌ای به نام «محمد- ش» طی درگیری‌ با اعضای یک خانواده کشته شده است. سپس این مقام قضایی و ماموران دایره دهم اداره آگاهی مرکز به قربانگاه رفتند و با دیدن پیکر کاردآجین «محمد- ش» رسیدگی به پرونده را در دستورکارشان قرار دادند. تحقیق میدانی نشان می‌داد «محمد- ش» به خواستگاری دختر مورد علاقه‌اش به نام «نجمه» رفته و از سوی پدر و سه برادر او تهدید به مرگ شده بود. با افشای این ماجرا، مرد شرور به نام اصغر-معروف به خوفناک- و سه پسرش تحت تعقیب قرار گرفتند. ۲۱ ماه از جنایت گذشته بود که دو برادر فراری به نام‌های «حمیدرضا» و «محمدرضا» در شهرک «کیانشهر» تهران ردیابی و دستگیر شدند. دو برادر ۲۵ و ۲۷ ساله در بازجویی‌های مقدماتی به همدستی در کشتن خواستگار عاشق‌پیشه «نجمه» اعتراف و جزئیات درگیری خونین را بیان کردند.
به دنبال بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست «حمیدرضا» و «محمدرضا» صادر شد و این دو برادر، بامداد هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در نخستین نشست رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی «حسن تردست» تشکیل شد ابتدا نماینده وقت دادستان، کیفرخواست را خواند و برای «حمیدرضا» و «محمدرضا» تقاضای تعیین کیفر کرد. «ذبیح‌‌زاده» افزود: «اصغر» و یکی از پسرانش به نام «علیرضا» هنوز دستگیر نشده‌اند و تجسس پلیس برای کشف مخفیگاه آنان ادامه دارد.
سپس «حمیدرضا» در جایگاه ویژه ایستاد و منکر جنایت شد. وی گفت: در آن دعوا، برادرم «علیرضا» با «محمد» درگیر شده بود اما نمی‌دانم چه کسی خواستگار خواهرم را با چاقو زد. من سوار موتور بودم و چاقو به همراه نداشتم.
محمدرضا- مجرم ردیف دوم نیز - که پنج پیشینه کیفری در پرونده‌اش دارد ادعا کرد هنگام درگیری خونین، پیش دوستانش بوده و بی‌گناه است.
هیات ‌قضایی پس از بررسی مدرک‌های موجود «حمیدرضا» را به قصاص نفس (اعدام با طناب‌دار) و برادرش را به پنج سال زندان محکوم کرد. پدر «حمیدرضا» هم غیابی به ۱۵ سال زندان محکوم شد. حکم در شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور مهر تایید خورده و نفس «حمیدرضا» به شماره افتاده بود که سرانجام وی با جلب رضایت شاکیان خصوصی به زندگی برگشت. به این ترتیب پرونده برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران برگردانده شد.
در تازه‌ترین نشست رسیدگی به این ماجرا که دیروز به ریاست قاضی «اصغرعبداللهی» تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان تهران، کیفرخواست را خواند: چون جرم «حمیدرضا» منجر به اخلال در نظم عمومی جامعه شده بود طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات برایش تقاضای تعیین کیفر دارم.
نوبت دفاع به مجرم که رسید، گفت: قبلا هم گفته‌ام من قاتل «محمد» نیستم و نمی‌دانم چه کسی او را کشت.
«حمیدرضا» در حالی که سرش را پایین انداخته بود، افزود: بیش از چهار سال است که در زندانم. عاجزانه از دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شود تا زودتر آزاد شوم.
در پایان این نشست، هیات قضایی با اعلام تنفس وارد شور شد تا رای صادر کند. «حمیدرضا» طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات به سه تا ۱۰ سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فرهیختگان
    عکاس :