داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پروژه ناتمام انتقال آب در سیستان ۴۰ روستا را با تنش آبی مواجه کرده است
کد مطلب: ۶۹۵۴۰
تاریخ انتشار:شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۸
پروژه احداث خط لوله جدید آب شرب از شهرستان زهک به هیرمند بعد از گذشت چند سال هنوز به بهره برداری نرسیده است.
پروژه ناتمام انتقال آب در سیستان ۴۰ روستا را با تنش آبی مواجه کرده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مشکل آب شرب در سیستان هر ساله با افزایش دمای هوا آغاز و موجب بروز مشکلات عدیده ای برای شهروندان شهرستان هیرمند می شود.
مصرف بالای آب در تابستان و همچنین قدمت بالای خط لوله آب قدیمی و افزایش مشترکین از مهمترین علل قطعی آب شرب در شمال شهرستان هیرمند است.
یک شهروند سیستانی با ابراز نگرانی در خصوص عدم اجرایی شدن پروژه احداث خط لوله جدید آب شرب به شهرستان هیرمند به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به اینکه قطعی آب هر سال در شهر قرقری شهرستان هیرمند مشاهده می شود امسال هم به دلیل عدم اتمام پروژه خط لوله آب شرب به نظر می رسد که با مشکل آب مواجه بشویم.
گرگیچ افزود: قول اتمام این طرح از سوی فرمانداران پیشین هیرمند نیز داده شده بود اما همچنان مردم بخش قرقری شهرستان هیرمند در تابستان با تانکر، آب شرب خود را تامین می کنند.
وی گفت: سال گذشته بیش از ۴۰ روستای شهرستان هیرمند با تنش آبی مواجه شدند که یک ماه آن هم در ماه رمضان سپری شد.
مهدی سرحدی اول در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: پروژه انتقال آب شرب از طریق لوله به شهر دوست محمد در گذشته دارای مشکلات و کارشکنی های بوده است که برخی از این مشکلات هنوز هم وجود دارد.
وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های مستمر و با همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی پیمانکار مجاب شده است که تا ماه آینده این پروژه به اتمام برسد.
فرماندار شهرستان هیرمند گفت: طبق روال قانون و مستنداتی که آماده شده است اگر این پروژه تا ماه آینده به بهره برداری نرسد مراتب را از طریق بازرسی کل پیگیری خواهیم کرد.
سرحدی اول تصریح کرد: تمام تمرکز بر آن است که در سال جاری مردم شهر قرقری مشکل آب شرب نداشته باشند.
غلامحسین لکزائیان پور معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان هم در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: پروژه خط جدید انتقال آب از طریق لوله از شهرستان زهک به هیرمند بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی افزود: کار لوله گزاری هم در این مسیر به پایان رسیده است اما کار در مراحل پایانی دچار مشکل شده است که در سال جاری پیمانکار مربوطه قول اتمام کار را داده است.
لکزائیان پور بیان کرد: قطعی آب در شمال شهرستان هیرمند به دلیل مصرف بالای مشترکین در فصل تابستان است که خط لوله قدیمی جوابگو همه مشترکین نیست.
وی ادامه داد: با اتمام این پروژه آب شرب شهر دوست محمد از لوله قدیمی جدا می شود و درنهایت مشکل آب شرب در روستاهای شمال شهرستان قطعا رفع خواهد شد.انتهای پیام/Share/Save/Bookmark