داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
کلیه کودکان زیر ۵ سال در سیستان واکسن فلج اطفال می زنند
کد مطلب: ۷۳۰۵۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۲
هادی میرزایی گفت:طرح ریشه کنی بیماری فلج اطفال با واکسیناسیون خانه به خانه برای کودکان زیر ۵ سال در منطقه سیستان اجرا می شود.
کلیه کودکان زیر ۵ سال در سیستان واکسن فلج اطفال می زنند
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در خصوص اهمیت طرح واکسیناسیون فلج اطفال به خبرنگار اوشیدا گفت: بیماری فلج اطفال یکی از بیماریهای ناتوان کننده بخصوص در دوران کودکی است.


وی افزود: تا قبل از تصویب برنامه ریشه کنی فلج اطفال، سالانه بیش از 40 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده و صدها هزار نفر از آنان برای همیشه فلج باقی می ماندند و تنها راه موثر در پیشگیری از فلج اطفال، واکسیناسیون است.

میرزایی بیان کرد: طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در منطقه سیستان همزمان با 6 دانشگاه خراسان جنوبی، زاهدان، ایرانشهر، بم، جیرفت و هرمزگان در دو نوبت اجرا می شود. نوبت اول از 25 بهمن لغایت 28 بهمن ماه 1399 و نوبت دوم از 16 لغایت 19 اسفند ماه 1399 سال جاری اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: این طرح، در پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز به صورت خانه به خانه توسط پرسنل بهداشتی اجرا می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: با توجه به حساسیت اجرای برنامه و شرایط بیماری کووید 19 تمام تمهیدات در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در نظر گرفته شده است و این برنامه توسط نیروهای آموزش دیده بهداشتی اجرا خواهد شد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark