داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یک کارشناس سیاسی مطرح کرد؛
آلمان رسماً فشار بر "جبهه مقاومت" را بر عهده گرفته است/رزومه سفیر جدید آلمان نیازمند بررسی و ورود دستگاه امنیتی است
کد مطلب: ۶۹۹۱۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸
امیر فرزادی گفت: با توجه به پیشینه پر فراز و نشیب سفیر جدید آلمان در ایران، باید توجه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی به این موضوع بیشتر شود.
آلمان رسماً فشار بر "جبهه مقاومت" را بر عهده گرفته است/رزومه سفیر جدید آلمان نیازمند بررسی و ورود دستگاه امنیتی است
امیر فرزادی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: آلمان اخیرا با تروریست خواندن حزب الله لبنان خط دشمن آشکار جمهوری اسلامی یعنی آمریکا و اسرائیل را جهت رضایت آنها دنبال می کند.

وی افزود: این موضوع آشکاری است که آلمان برای خوش خدمتی به اسرائیل و اجرای سیاست یک بام و دو هوای اروپا در برجام بکار گرفته است که قطعا مورد رضایت ترامپ نیز می‌باشد.

وی گفت: آلمان از جمله کشورهای فرصت سوزی است که گهگاهی از این نوع فعالیت ها انجام می دهد، دستگیری دیپلمات ایرانی در سال گذشته و یورش به مساجد و دفاتر جبهه مقاومت و مسلمانان آن هم در ماه مبارک رمضان نمونه ای از خوش رقصی های آلمان برای اسرائیل است.

فرزادی ادامه داد: مسئله ای دیگر که باید نگران آن بود وضعیت سفیر جدید این کشور در ایران است که به استناد از روزنامه وطن امروز وضعیت پیچیده و مبهمی دارد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: با توجه به پیشینه پر فراز و نشیب این فرد باید توجه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی به این موضوع بیشتر شود.

وی گفت: در این شرایط که دولت آلمان سلسله مراتب خصمانه ای را با جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت در پیش گرفته است و با گستاخی آن را ادامه می دهد ، نمایندگان مجلس باید در یک حرکت راهبردی از دستگاه دیپلماسی کشور بخواهند تا بر تحرکات سیاسی خود بیافزایند و اجازه ندهد تا این وضعیت به ابهت سیاسی کشور خدشه وارد کند.

فرزادی گفت: تروریست خواندن حزب‌الله لبنان توسط آلمان بیانگر آن است که فشار بر جبهه مقاومت را از این پس آلمان بر عهده گرفته است.


دستگیری دیپلمات ایرانی به درخواست هواداران منافقین

وی با اشاره به دستگیری دیپلمات ایرانی توسط آلمان گفت: مصونیت سیاسی یک اصل پذیرفته شده در همه جهان است این امر در خصوص اسدالله اسدی که نزدیک به یک سال با یک اتهام‌ واهی در زندانهای بلژیک و با شیطنت آلمان به سر می بز نیز صدق می کند.

وی افزود: هرگونه سستی و عدم پیگیری در پرونده های این چنینی می تواند به ضایع شدن حق اتباع و دیپلمات های ایرانی منجر شود.

فرزادی تصریح کرد: محکومیت جزئی از سوی سخنگوی وزارت خارجه درمان این درد نیست و صرفا با محکومیت نمی‌توان به آنچه که حق است رسید.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: نهایت کاری که دولت آلمان می توانست انجام دهد، معرفی دیپلمات به کشور خودش بود چون در مواردی از این دست واژه هایی همانند عنصر نا مطلوب بکار می برند و نسبت به اخراج آن اقدام می کنند.

وی ادامه داد: اقدام دولت آلمان در لغو مصونیت سیاسی دبیر سوم سفارت کشورمان آن هم به بهانه واهی و صرف ادعای یک زوج که هر دو تبعه بلژیک هستند و مشخص شده که از هواداران منافقین نیز هستند و تحویل دادن آن به دولت بلژیک یک کار غیر عرف در عالم سیاست است و بر خلاف قوانین دیپلمات ها و سفیران است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: وزارت خارجه باید اقدامات حقانه خود را پیگیر باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark