داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
توهم اماراتی از نوع رکوردشکنی در جام ملت‌های آسیا
کد مطلب: ۶۶۵۴۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
برخی رسانه‌های امارات با انتشار گزارشی عملکرد این کشور را در جام ملت‌های آسیا موفقیت آمیز توصیف کردند.
توهم اماراتی از نوع رکوردشکنی در جام ملت‌های آسیا
امارات میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بود و برگزاری این رقابت‌ها با مشکلات زیادی همراه شد، از جمله سیاسی کاری در قبال برخی کشور‌ها و رفتار خارج از عُرف میزبان از جمله رفتار ناپسند و نقاط ضعف جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بود.

یک رسانه اماراتی در تحلیل مجدد این رقابت‌ها نوشته است: اشتغال ۹۵ درصدی در زمان جام ملت‌های آسیا در این کشور از نقاط مثبت و بی سابقه بوده است.

به زعم این سایت اماراتی حضور ۶۰۰ هزار تماشاگر در خلال رقابت‌ها از نقاط قوت این دوره از جام ملت‌ها بود که در قیاس با تماشاگران حتی رقابت‌های باشگاهی کشور ما محلی از قیاس ندارد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: حضور ۱۴۶۴ خبرنگار جهت پوشش این رقابت‌ها یکی از دیگر مواردی است که از دیدگاه متوهمان اماراتی رکورد محسوب می‌شود.

در کنار این موارد باید به این موضوع اشاره کرد که امارات در صدور روادید برای تماشگران قطری با دیدگاه سیاسی عمل کرد و مانع حضور قطری‌ها برای تماشای دیدار‌های تیم ملی فوتبال کشورشان شدند و در خلال این رقابت‌ها نیز یک تماشاگر اماراتی که تابعیت انگلیسی داشت به دلیل در دست گرفتن پرچم قطر را بازداشت کردند و در نهایت پس از شکنجه او در شرایط سخت با فشار دولت انگلیس مجبور به آزاد کردن او شدند.

این‌ها مواردی است که سایت‌های اماراتی سعی کردند کمتر به آن بپردازند و در نهایت از برگزاری جام ملت‌های آسیا برای مردم کشورشان یک حماسه ساختند، اما حاضران در این رقابت‌ها مدعی بودند که سخت‌ترین شرایط را در جام ملت‌های امارات تجربه کردند.

Share/Save/Bookmark