داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
سرقت سیم تلفن و کندی اینترنت اپراتورهای منطقه؛
کندی اينترنت در زابل تحصیل دانش آموزان غیر حضوری را با مشکل مواجه کرد
کد مطلب: ۷۴۲۸۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸
کندی اینترنت سيم کارت هاي اپراتورهاي همراه اول و ايرانسل در زابل باعث شده است تا تحصیل دانش آموزان با مشکل مواجه شود.
کندی اينترنت در زابل تحصیل دانش آموزان غیر حضوری را با مشکل مواجه کرد
به گزارش اوشیدا؛ عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت در برخی از مناطق شهر زابل این روزها باعث شده است تا صدای بسیاری از شهروندان درآید.

این در حالی است که با وجود آموزش مجازی موقت مدارس در زابل، کندی سرعت اینترنت باعث شده است تا برخی از دانش آموزان نیز از تحصیل عقب بمانند.


کندی اینترنت دانش آموزان را خسته کرددر همین رابطه معصومه وظیفه دان یکی از دانش آموزان سیستانی به خبرنگار ما گفت: وضعیت اینترنت در برخی از مناطق خیابان سام شرقی به‌قدری ضعیف است که حتی نمی توان یک کلیپ آموزشی را دانلود کرد.

وی افزود: به جهت اینکه اکثر آموزش های مجازی در بستر شاد برگزار می شود این اپلیکیشن از ترافیک بالایی برخوردار است لذا با سرعت پایین اینترنت نمی توان از آن به درستی استفاده کرد.

وظیفه دان تصریح کرد: اینترنت سیم کارت های ایرانسل و همراه اول که اکثر مردم از آنها استفاده می کنند هزینه بالایی دارد و برای اکثر خانواده های سیستانی مقدور به صرفه نیست.

وی گفت: همچنین به دلیل سرقت سیم های تلفن ثابت نیز از اینترنت مخابرات که ارزان تر از سیم کارت های اعتباری است نمی توان استفاده کنیم.


سرقت ۳ هزار متر سیم تلفن در زابل


سید حسن قریشی رئیس مخابرات شهرستان زابل نیز به خبرنگار ما گفت: در ماه های اخیر بیشتر از ۳ هزار متر سیم تلفن در زابل سرقت شده است.

وی افزود: این در حالی است که این میزان سرقت از مخابرات ضرر سنگینی به شبکه ارتباطات وارد کرده است.

قریشی بیان داشت: علاوه بر سرقت سیم های تلفن برخی از شرکت های پیمان کار گاز نیز با سهل انگاری خسارت سنگینی به شبکه ارتباطات می زنند که باید توسط شرکت های ناظر بر آنها بررسی و پیگیری شود.

رئیس مخابرات زابل خاطرنشان کرد: مردم در چنین شرایطی با مخابرات همکاری کنند و افرادی را که بدون لباس فرم با سیم های تلفن مشغول هستند را به پلیس ۱۱۰ معرفی کنند.


توسعه و ارتقای شبکه ایرانسل بزودی در زابل


عباسعلی ارجمندی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت : در خصوص توسعه و ارتقای شبکه ایرانسل در مناطق ولی عصر، رسالت، سام شرقی، هیرمند شمالی و دانشگاه زابل با نگرش به اعلام آمادگی صورت گرفته توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز شرکت مخابرات منطقه کرمان در مورد نصب سایت‌ها و استقرار دکل های مخابراتی مورد نیاز  به منظور پیشگیری از تبعات اجتماعی و جلوگیری از بروز نارضایتی عمومی تصمیماتی اتخاذ کردند.

 

 فرماندار زابل ادامه داد : به منظور فراهم سازی درخواست های مورد نیاز شرکت های یاد شده این فرآیند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیش‌بینی و به انجام خواهد رسید.

 انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark