داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
جنگنده های سعودی منزل مدیر مرکز کودکان سازمان ملل در تعز یمن را هدف قرار دادند
کد مطلب: ۵۷۵۱۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
جنگند های ائتلاف عربی - آمریکایی روز دوشنبه با بمباران منزل یکی از مدیران مراکز وابسته به سازمان ملل درامور کودکان در شهر المخا در استان تعز یمن 6تن از افراد خانواده وی را کشتند.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" خبرگزاری رسمی یمن ( سبا) یک منبع امنیتی گفت: جنگند های متجاوز عربستانی امروز با حمله به منزل دکتر «ملوک مهیض» مدیر مرکز کودکان در شهر المخا در استان تعز وی را زخمی و شش تن از افراد خانواده وی را کشتند.
هواپیماهای متجاوز همچنین در ساعت های گذشته استان های یمن را با سلاح های ممنوعه در سطح بین المللی بمباران کردند.
یک منبع نظامی گفت که یک ماهیگیر در حمله هوایی امروز عربستان به ساحل العرج در منطقه الصلیف استان الحدیده کشته شد. همچنین بمباران امروز منطقه قطابا در شهر الخوخه استان الحدیده طی 4 نوبت،حمله به منطقه زبید و5 نوبت حمله به ماهیگیران در منطقه النخیله شهر الدریهمی استان الحدیده خسارات جانی ومالی زیادی به جا گذاشت.
بر اساس این گزارش، جنگنده های متجاوز ائتلاف عربی - آمریکایی طی 5 نوبت شهر صرواح استان مارب را با بمب های خوشه ای بمباران کردند. همچنین مناطق مسکونی شهر ذباب استان تعز نیز هدف هواپیماهای متجاوز قرار گرفت.
عربستان طی 24 ساعت گذشته شهر المخا دراستان تعز را دهها بار بمباران کرد.
حمله توپخانه ای عربستان به استان الجوف و حمله هوایی به شهر مکیراس استان البیضاء در 3 نوبت و شهر بیحان استان شبوه در دو نوبت خسارات زیادی به جا گذاشت. عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد .این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 10هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :