داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
وقتی یک بانوی کارآفرین سیستانی 90 شغل ایجاد می کند
کد مطلب: ۷۴۲۷۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۷
یک بانوی سیستانی در کارگاه کوچک خیاطی خود سالیانه افراد بسیاری را برای ایجاد اشتغال به کار می گیرد و آموزش می دهد.
وقتی یک بانوی کارآفرین سیستانی 90 شغل ایجاد می کند
به گزارش اوشیدا؛ اشتغال در جامعه یکی از مهمترین دغدغه های مردم و بسیاری از جوانان است که همواره افراد در طول سال ها به دنبال آن هستند.

این در حالی است که در طول چند سال اخیر با توجه به تعداد زیاد تحصیل کردگان در جامعه سهمیه اکثر مشاغل دولتی و کارمندی تا حدودی تامین شده است.

از طرفی بسیاری از جوانان تحصیل کرده نیز با توجه به مدارک دانشگاهی خود به دنبال مشاغل دولتی هستند که این موضوع می تواند مشاغلی تولیدی و کارگاه ای کوچک را تحت شعاع قرار دهد.

اما در شهرهای کوچکی همچون زابل استان سیستان و بلوچستان هستند افرادی که با کمی خلاقیت و کمک نهاد های دولتی توانسته اند نه تنها ایجاد اشتغال کنند بلکه سودی به مراتب بیشتر از حقوق یک کارمند معمولی کسب کنند.

فریده آتشگر یکی از کارآفرینان نمونه در سطح شهرستان زابل است که با راه اندازی یک کارگاه خیاطی توانسته است بیش از ۹۰ شغل ایجاد کند.


اشتغالزایی 90 نفر در یک کارگاه کوچک خیاطی

وی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیش از چند سال است که کارگاه خیاطی خودمان را در محل فنی و حرفه ای زابل برپا کرده ایم و هر سال افراد جدیدتری را در این محل بکار می گیریم.

این بانوی کارآفرین سیستانی بیان کرد: در ابتدای شیوع کرونا و نیاز بیمارستان ها به لباس مخصوص کرونا ما بیشتر از ۹۰ خیاط خانم را در این محل به استخدام درآوردیم که بتوانیم تولید را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اتمام قرارداد ها در سال اخیر تعداد افراد کمتر شده است اما همچنان تولید خود را در راستای لباس فرم مدارس و پاکبانان شهرداری زابل حفظ کرده ایم.

آتشگر تصریح کرد: در منطقه سیستان مراکز تولیدی بسیار کم است و اگر مردم بتوانند مشاغل خود را به سمت تولید ببرند با توجه به ظرفیت هایی که وجود دارد می توانیم بسیاری از مشکلات را مرتفع سازیم.

حمیدرضا بزی سخنگوی شورای شهر زابل نیز به خبرنگار ما گفت: در راستای حمایت از کارآفرینان بومی لباس فرم پاکبانان شهرداری به این بانوی کارآفرین سپرده شده است.

وی افزود: حمایت از تولیدکنندگان در سیستان باعث تشویق سایر افراد جامعه خواهد شد که به این سمت و سو حرکت کنند.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark