داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان:
تعطیلی 35 روزه پتروشیمی ها علت تاخیر در توزیع کود اوره/انبار کود ادیمی مربوط به کل منطقه سیستان است
کد مطلب: ۶۹۳۲۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
شریف ملاشاهی گفت: بیشتر از سهمیه موجود استان کود اوره جذب کرده ایم که برای توزیع آن کشاورزان نباید نگران باشند.
تعطیلی 35 روزه پتروشیمی ها علت تاخیر در توزیع کود اوره/انبار کود ادیمی مربوط به کل منطقه سیستان است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ با توجه به تاخیر توزیع کود در بین کشاورزان شهرستان نیمروز برخی از این کشاورزان با وجود ورود سهمیه آب کشاورزی و نبود کود برای کشت اعلام نارضایتی کردند.
در همین رابطه یکی از کشاورزان شهرستان نیمروز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در این ماه از سال کشاورزان کشت بهاره خود را آغاز می کنند که در سال جاری با توجه به تاخیر در توزیع کود هنوز این اقدام را انجام نداده ایم.
وی افزود: از آنجایی که هنوز کود به دست کشاورز نرسیده است ، ممکن است متحمل خسارت سنگینی در این رابطه شویم.
شریف ملاشاهی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: علت تاخیر در توزیع کود،  تعطیلی ۳۵ روزه شرکت های پتروشیمی بوده است که در سه مقطع مختلف به علت افزایش بیمه و برودت هوا به تعطیلی کشانده شدند.
وی ادامه داد: با این حال بیشتر از سهمیه موجود استان کود اوره جذب کرده ایم که برای توزیع آن کشاورزان نباید نگران باشند.
وی گفت: همچنین عدم مدیریت صحیح در توزیع کود اوره باعث شده است تا توزیع این کود با مشکل مواجه شود.
وی افزود: در شهرستان هایی که دچار مشکل هستیم ، مقصر اصلی مدیریت آن شهرستان است، چرا که بدون اعمال کارشناسی شده حواله کود صادر کرده اند و امروز با مشکل مواجه شده ایم.
ملاشاهی بیان داشت: با این حال با توجه به نیاز کشاورزان به کود اوره بیشتر از سهمیه استان کود جذب کرده ایم و به زودی به نقاط مختلف سیستان و بلوچستان تزریق می شود.
وی همچنین بیان داشت : در کل استان دو انبار ذخیره کود وجود دارد که یکی از این دو ، در ادیمی شهرستان نیمروز قرار دارد که ذخیره ۵۰۰ تنی این انبار برای روزهای بحرانی و مربوط به کل منطقه سیستان است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تصریح کرد: اینکه انبار در ادیمی وجود دارد و کود تخلیه شده مربوط به این شهرستان می باشد تفکر اشتباهی است ، انبار کود ادیمی ، یک انبار مرکزی مربوط به شمال سیستان و بلوچستان است و کل کشاورزان منطقه در آن سهم دارند.
وی خاطر نشان کرد: کشاورزان نگران کود نباشند و به زودی سهمیه خود را دریافت خواهند کرد.انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark