داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دست های پشت پرده مانع پیشرفت سیستان است/ ایجاد کارخانه در زابل معضل بیکاری را رفع خواهد کرد
کد مطلب: ۶۷۹۴۹
تاریخ انتشار:جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰
نماز جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام پارسا برگزار شد.
دست های پشت پرده مانع پیشرفت سیستان است/ ایجاد کارخانه در زابل معضل بیکاری را رفع خواهد کرد
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین پارسا در راستای برگزاری اولین میز مطالبه گری در نماز جمعه شهر بنجار اظهار داشت: الحمدالله با پیگیری های متعدد و همکاری مسئولین اولین میز پاسخگویی به مردم در راستای نهضت مطالبه گری توسط آموزش و پرورش در نماز جمعه امروز انجام شده است و ضمن تقدیر و تشکر از همه عزیزان, امیدوارم سایر ادارات هم با حضور در نماز جمعه و پاسخگویی به مسائل و مشکلات مردم بتوانند رضایت خدا و مردم را جلب کنند.

امام جمعه شهر بنجار گفت: ۲۵ محرم امسال در سیستان متفاوت تر از سالهای قبل برگزار خواهد شد, امسال یک تجمع بسیار بزرگ و با شکوه و با عظمت در شان امام حسین علیه السلام و مردم ولایی سیستان در فلکه امام حسین زابل برگزار خواهد شد به یاد آن روزی که مردم سیستان برای خونخواهی ابا عبدالله الحسین علیه السلام قیام کردند و روز ملی سیستان ان شالله ثبت خواهد شد . لذا مردم در این مراسمات باید حضور فعال و چشمگیر و باشکوه داشته باشد .
خطیب نماز جمعه بنجار به نامه دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خطاب و به مسئولین ارشد استان است راجع به عدم توانایی جذب بودجه برای ۲ کارخانه مهم در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهار داشت: کارخانه لاستیک و کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر باعث می شود هزاران نفر از جوانان بیکار ما سر کار بروند و باید تاسف خورد بر عدم پیگیری و عدم تعیین پیمانکار برای انجام دو پروژه مهم استان که به پایان خط حیات نزدیک است و نفس‌های آخر خود را می کشد .
وی تاکید کرد: چرا بودجه جذب نشود. چرا نامه گلایه آمیز را به دکتر نوبخت رسانه‌ای کند. دست های پشت پرده است که مانع پیشرفت و آبادانی منطقه می شود و این نامه تلنگر و یک زنگ خطری بود برای بعضی از افرادی که پشت پرده برای عدم پیشرفت منطقه کار می کنند و با حضور و پیگیری وزیر صنعت, معدن و تجارت در منطقه سیستان, مسئولین ارشد استان, نمایندگان مجلس باعث پیشرفت و آبادانی منطقه خواهد شد و همگان تلاش کنند تا رونق در منطقه شکل بگیرد و شعار سال محقق شود .

حجت الاسلام و المسلمین پارسا به تنظیم سند چشم انداز ده ساله فرهنگی شهر بنجار اشاره و بیان کرد: با هم اندیشی و استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهیان, اندیشمندان و شخصیت های علمی سند چشم انداز ده ساله شهر بنجار در حال تنظیم می باشد و در همین راستا با دعوت از مدیر کل محترم میراث فرهنگی استان برای ثبت آثار و میراث های معنوی شهر بنجار اولین قدم فرهنگی و تحول فرهنگی برداشته خواهد شد .
وی افزود: از همه صاحب نظران و نخبگان برای استفاده از فکر و اندیشه ی آن ها جهت ارتقای شاخص های فرهنگی و مذهبی و اقتصادی منطقه دست نیاز دراز می کنیم و در این راستا از نظرات همه استفاده خواهیم کرد.

انتهای پبام/
Share/Save/Bookmark