داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
ویژه ماه رمضان،
اهمیت شب های قدر از نگاه امام جمعه زابل/ عبادت و توسل دو بال عروج و صعود به باری تعالی است
کد مطلب: ۳۸۸۷۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۹
امام جمعه زابل با بیان اینکه عبادت و توسل دو بال عروج و صعود به باری تعالی است،گفت: در این شب ها مشغول به عبادات باشیم.
اهمیت شب های قدر از نگاه امام جمعه زابل/ عبادت و توسل دو بال عروج و صعود به باری تعالی است
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در گفتگو با اوشیدا ضمن اظهار قبولی طاعات و عبادات مخصوصا در این شب ها که شب قدر است گفت: شب قدر شب تقدیرات و شب نوشته شدن مقدرات یکساله است .شب نازل شدن یکباره قرآن کریم بر قلب نازنین رسوا الله (ص) می باشد.
کیخا افزود: قدر، شبی که از هزار ماه بالاتر است و این شب اعمالی مخصوص دارد و همین احیاء و شب زنده داری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی بیان کرد : شب را سپری کنیم در حالی که قلب را زنده کنیم با یاد خدا و با اعمال مخصوص این شب که با حضور در اماکن مقدس مثل مساجد و حسینیه ها مشغول به نمازخواندن و جوشن کبیر و توسلات باشیم.

کیخا با بیان اینکه عبادت و توسل دو بال عروج و صعود به باری تعالی است،گفت: در این شب ها مشغول به عبادات باشیم مخصوصا در شب های ۲۱و ۲۳ماه مبارک که احتمال اینکه شب قدر در این دو شب بیشتر از شب ۱۹ باشد بیشتر است.

وی گفت: در بعضی روایات هم اشاره کرده اند که هر سه شب، شب قدر است که تقدیر نوشته می شود و امضا می گردد.

امام جمعه زابل گفت: در این شب ها باید بیدار باشیم، اولاد خود را بیدار نگه داریم و در مساجد و حسینیه ها حاضر شویم و اعمال ویژه این شب ها را انجام دهیم و قرآن به سر گیریم.

وی تصریح کرد: قطعا کسی که در این شب ها به یاد خدا و مشغول عبادت است تقدیر یکساله او از کسی که در این شب ها مثل شب های قبل سپری می کند خیلی فرق می کند.

حجت الاسلام کیخا اظهار کرد: ان شالله با تلاش، تضرع و نمازهای که در این شب ها انجام می دهیم سالی پر از خیرات و برکات از جمله زیارت کربلا، حج، مشهد، عتبات و پر از برکات مادی و معنوی برای همه و برای کشور عزیزمان و همه بلاد اسلامی باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark