داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ترامپ: در راستای حمایت از اسرائیل از توافق هسته‌ای با ایران خارج شدم
کد مطلب: ۶۸۲۰۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
ترامپ: در راستای حمایت از اسرائیل از توافق هسته‌ای با ایران خارج شدم
ترامپ: در راستای حمایت از اسرائیل از توافق هسته‌ای با ایران خارج شدم
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: به دلیل حمایت از اسراییل از برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام خارج شدم.

بر این اساس، ترامپ در نشست سالانه فعالان اجتماعی محافظه کار در واشنگتن گفت: ما به حمایت خود از اسرائیل ادامه می‌دهیم و در این راستا، سفارت آمریکا را به قدس منتقل کردم و این شهر را به عنوان پایتخت ابدی دولت اسرائیل به رسمیت شناختم.

وی تاکید کرد: من همچنین حاکمیت اسرائیل را بر جولان به رسمیت شناختم و از توافقنامه هسته‌ای ایران خارج شدم.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نامزد‌های انتخابات باید وفاداری خود را به اسراییل نشان دهند تا مورد حمایت لابی‌های ثروتمند صهیونیست قرار گیرند. هزینه انتخاباتی در آمریکا به شدت بالاست به طوری که نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد دلار هزینه تبلیغات کردند که از سوی لابی‌های صهیونیست تامین شد.

ترامپ در ادامه گفت: ما در سوریه ۱۰ سال باقی ماندیم و اکنون باید سربازان خود را از چرخه جنگ‌های بی پایان خارج سازیم.

وی افزود: از ما خواسته شد تا در کنار کرد‌ها در سوریه بجنگیم، ولی من گفتم ما از یک طرف علیه طرف دیگر جانبداری نمی‌کنیم. ما به کرد‌ها کمک کردیم و منابع مالی زیادی در اختیارشان قرار دادیم و آن‌ها از خاک خود دفاع می‌کنند و این اتفاق خوبی است.

ترامپ تهدید کرد: اگر ترکیه به حمایت از اقلیت‌ها پایبند نباشد و مسئولیت نگهداری از زندانیان داعش را به عهده نگیرد، تحریم‌های اقتصادی شدیدی علیه این کشور وضع خواهیم کرد.

رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد: خاورمیانه اکنون در مقایسه با دوران پیش از مداخله ما در عراق به بهانه سلاح های کشتار جمعی، از امنیت و ثبات کمتری برخوردار است. ما تریلیون ها دلار در عراق هزینه کردیم و شماری زیادی از سربازان خود را در آنجا بی فایده از دست دادیم. ما گروه داعش را شکست دادیم و به کشور خود بازگشتیم!

ترامپ افزود: شمار مسیحی‌ها در عراق از زمان آغاز جنگ ما علیه این کشور کاهش یافته است. من ۵۰ میلیون دلار را برای حمایت از مسیحی‌ها در سوریه و نیم میلیارد دلار را برای حمایت از اقلیت‌های دینی در سوریه و عراق اختصاص دادم

وی تصریح کرد: بزرگترین اشتباه آمریکا رفتن به خاورمیانه (غرب آسیا) بود. ما ۴ تریلیون دلار برای جنگ در عراق هزینه کردیم. به نظر من بزرگترین اشتباه آمریکا رفتن به جنگ در خاورمیانه (غرب آسیا) بود. ما هشت تریلیون دلار در این منطقه هزینه کردیم و هزاران نفر از نیرو‌های خود رااز دست دادیم. ما شاهد از بین رفتن جان میلیون‌ها نفر در طرف دیگر هم بودیم.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: ژنرال‌ها در مورد ادامه یافتن جنگ طلبی‌های طالبان در افغانستان هشدار دادند و من به آن‌ها گفتم نیرو‌های ما ۱۹ سال در آنجا بوده‌اند و باید بازگردند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark