داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بخشدار زابل:
۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی در بخش مرکزی زابل با تسهیلات طرح بنیاد برکت ایجاد شده است
کد مطلب: ۷۳۱۵۹
تاریخ انتشار:شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۸
علی راستگو گفت: در دو سال اخیر تعداد هزار و ۲۰۰ طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد در سطح بخش با بهره کم در بخش مرکزی زابل بوجود آمده است.
۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی در بخش مرکزی زابل با تسهیلات طرح بنیاد برکت ایجاد شده است
علی راستگو بخشدار بخش مرکزی شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: در شهر بنجار ۲۲ هزار هکتار مزرعه کشاورزی وجود دارد که در هنگام ترسالی ۱۷ هزار هکتار آن به زیر کشت می رود.

وی افزود: از این تعداد ۶هزار و ۳۰۰ هکتار در طرح ۴۶ هزار هکتار قرار دارد که بخش هایی از آن هنوز اجرا نشده و نیاز به پیگیری دارد.

بخشدار بخش مرکزی زابل به مشکلات بخش آموزش و پرورش در بنجار اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۶ فضای آموزشی تخریبی در این بخش وجود دارد که ۴ مدرسه فاقد فضای آموزشی است.

وی تصریح کرد:هر سال به دلیل عدم وجود مدارس خاص اعم از نمونه و دبیرستان دانشگاه ها تعداد دانش آموزان در هر مقطع کاهش می یابد.

راستگو گفت: از طرفی با توجه به نیاز مبرم به ایجاد فضاهای آموزشی در روستاها در ۱۷ روستای بخش مرکزی زابل در حال ساخت مدرسه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اکثر منازل مسکونی در بخش مرکزی زابل از خشت و گل احداث شده اند در همین راستا بنیاد مسکن برای مقابله با حوادث طبیعی تا کنون تعداد ۲۰۰ منزل مسکونی را بازسازی کرده است.

بخشدار بخش مرکزی زابل گفت: تا کنون خیرین مبلغ ۷۸۹ میلیون تومان کمک غیر نقدی شامل خرید جهیزیه،سبد غذایی، لوازم التحریر و پوشاک به مردم محروم این منطقه کرده اند.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر تعداد هزار و ۲۰۰ طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد در سطح بخش با بهره کم در بخش مرکزی زابل بوجود آمده است.

راستگو بیان کرد: این اعتبارات از طریق بنیاد برکت به جوانان جویای کار اهدا شده است که جان تازه ای به کسب و کارهای منطقه داده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark