داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
حرکت عجیب در مدارس غیر دولتی زابل؛
اخراج دانش آموزان از سر امتحان به دلیل عدم پرداخت یک قسط شهریه
کد مطلب: ۷۳۷۰۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
به گفته یکی از والدین دانش آموزان مدرسه ریحانه النبی زابل ، مدیران این مدرسه دانش آموزانی که قسط شهریه خود را واریز نکرده اند از حضور بر سر امتحان منع کرده اند.
اخراج دانش آموزان از سر امتحان به دلیل عدم پرداخت یک قسط شهریه
به گزارش اوشیدا؛ شاید یکی از سخت ترین سال های تحصیلی به دلیل بروز بیماری کرونا برای دانش آموزان و والدین سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ بود که نه تنها در استان هایی همچون سیستان و بلوچستان با مشکل ارتباطات مواجه بودند بلکه برای برگزاری کلاس های درس حضوری نیز مشکلات عدیده ای پیش پای آنها قرار داشت.

حالا با تمام فراز و نشیب هایی که این سال تحصیلی داشت در روزهای پایانی خود قرار دارد، اما با توجه به حضور برخی از دانش آموزان در مدارس غیر دولتی هنوز مشکلات برگزاری امتحانات وجود دارد.


اخراج دانش آموزان سیستانی از سر امتحان

به گفته یکی از والدین دانش آموزان مدرسه ریحانه النبی زابل ، مدیران این مدرسه دانش آموزانی که قسط شهریه خود را واریز نکرده اند از حضور بر سر امتحان منع کرده اند.

این شخص که نخواست نامش فاش شود افزود: صبح امروز که دانش آموزان برای امتحان آخر ترم حاضر شده اند مدیران مدرسه کسانی را که فقط یک قسط چند صد هزار تومانی را پرداخت نکرده اند از امتحان منع کرده است.

وی افزود: در حالی که این مدارس در یک ترم میلیون ها تومان از دانش آموزان شهریه دریافت می کنند برای عدم واریز یک قسط شهریه دانش آموزان را از محل امتحان بیرون کرده اند تا با آینده این افراد بازی شود.

وی ادامه داد: این موضوع در حالی است که این روزها اکثر مشاغل به دلیل انتشار کرونا با مشکل مواجه شده اند و مردم در وضعیت بد اقتصادی قرار دارند.

پدر دانش آموز مدرسه ریحانه النبی زابل تصریح کرد: دیر واریز کردن قسط شهریه دانش آموز دلیلی برای عدم واریز آن نیست، اما ممنوع کردن امتحان برای دانش آموزان بدترین رفتاری است که مدیران یک مدرسه می توانند داشته باشند.


پیگیر مسئله پیش آمده هستیم

فرزاد نامجو رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: هیچ قانونی برای منع حضور دانش آموز بر سر امتحان به دلیل عدم واریز شهریه وجود ندارد.

وی افزود: این مسئله ای که امروز در مدارس غیر دولتی در حال رخ دادن است پیگیری خواهد شد.

نامجو بیان کرد: مدیران مدرسه اگر تنبیهی را هم برای عدم شهریه درنظر گرفته بودند باید برای صدور گواهی آن را در نظر می گرفتند نه منع حضور دانش آموز بر سر امتحان، لذا در حالپیگیری این مسئله هستیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark