داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
با گذشت بیش از سه ماه؛
آخرین وضعیت سهمیه داوطلبان دانشگاه فرهنگیان در سیستان وبلوچستان به کجا رسید؟
کد مطلب: ۷۴۷۶۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶
محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان گفت: با پیگیری های انجام شده جهت افزایش سهمیه برای دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان اسامی۲۵۰۰ نفر از داوطلبان از سوی سازمان سنجش به وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.
آخرین وضعیت سهمیه داوطلبان دانشگاه فرهنگیان در سیستان وبلوچستان به کجا رسید؟
به گزارش اوشیدا، محمد سرگزی در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به کسر سهمیه دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان نسبت به سال گذشته، بیان کرد: طی جلسات پی در پی با مسئولین مربوطه با هدف تحقق مطالبات مردم در خصوص افزایش سهیمه دانشگاه فرهنگیان استان امروز این مطالبه به حق دانش آموزان محقق شد.
 
وی با بیان اینکه سازمان سنجش طی دو سه سال گذشته تکمیل ظرفیت نداشته است افزود: با پیگری های متعدی که انجام شد، سازمان سنجش بر اساس فرم انتخاب رشته ای که در مرحله قبل متقاضیان کنکور تکمیل کردند،اسامی ۲ هزار و ۵۰۰ نفر را به وزرات اموزش و پرورش جهت انجام مصاحبه اعلام کرد.
 
سرگزی بیان کرد: اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز مکلف شده است به تمامی این افراد جهت انجام مصاحبه اطلاع رسانی لازم را انجام دهد.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: وزرات اموزش و پرورش بعد از انجام مصاحبه، نمره داوطلب را به سازمان سنجش اعلام که در نهایت این سازمان براساس نمره و رتبه دریافتی داوطلبان ۷۰۰ نفر را برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان زابل در رشته آموزش ابتدایی برای تحصیل در ترم بهمن امسال اعلام خواهد کرد.
 
گفتنی است؛ در شهریورماه جاری وزارت آموزش و پرورش در اقدامی غیر کارشناسی ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سیستان و بلوچستان را نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد کاهش داده بود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark