داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار زابل:
درآمدهای شهرداری زابل برای پرداخت حقوق پرسنل خودش هم کافی نیست/۴۹ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال به جوانان وام قرض‌الحسنه اهدا شده است
کد مطلب: ۷۰۵۲۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۹
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل ظهر امروز با اصحاب دیدار و گفت و گو کرد.
درآمدهای شهرداری زابل برای پرداخت حقوق پرسنل خودش هم کافی نیست/۴۹ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال به جوانان وام قرض‌الحسنه اهدا شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ ظهر امروز نشست خبری غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل با اصحاب رسانه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این نشست خبری غلامرضا گنجی گفت: امنیت قابل توجهی در زابل با حضور نیروهای مقتدر انتظامی ایجاد شده است به طوری که از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳۹ سارق دستگیر شدند.

وی افزود: همچنین در سال گذشته ۶ قاتل و از ابتدای امسال دو نفر قاتل در زابل دستگیر شدند، کشفیات مواد مخدر در سال گذشته دو تن و ۶۵۳ کیلو بوده است که در چهار ماه گذشته نیز ۴۳۲ کیلو مواد مخدر، نیروی انتظامی زابل کشفیات داشته است.

فرماندار زابل بیان کرد: تا کنون ۴۹ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به جوانان جویای کار اهدا کرده ایم که بتوانند مشاغل کوچک و بزرگ را در زابل راه اندازی کنند.

وی تصریح کرد: برای سرمایه گذاری در زابل نیز بسیاری از سرمایه گذاران را دعوت به حضور در زابل کرده ایم اما تا کنون علاقه‌ای به سرمایه گذاری در زابل نشان نداده اند.

گنجی تصریح کرد: سرمایه گذاران بومی که در خارج از منطقه سیستان فعالیت می کنند بخشی از درآمدهای خود را به منطقه بیاورند تا با احداث کارگاه و کارخانه ها بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت این منطقه شویم.

وی بیان کرد: در بحث پروازهای فرودگاه زابل نیز قرار است دو پرواز دیگر به مشهد و گرگان در روزهای مختلف هفته اضافه شود.

گنجی به مشکلات شهرداری زابل اشاره کرد و گفت: من هیچوقت از شهرداری دفاع نکرده ام و به طور کل از خدمات آن ناراضی هم هستم اما دست شهرداری برای خدمات دهی بهتر نیاز به بودجه دارد که مردم متاسفانه در پرداخت عوارض کوتاهی می کنند، درآمد شهرداری زابل ماهیانه چیزی حدود ۷۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان است که فقط حقوق کارکنان آن سه و نیم میلیارد تومان می شود .

وی گفت: شهرداری بدهی سنگینی نیز بابت بیمه پرسنل خود به تامین اجتماعی دارد که چیزی خود ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

گنجی گفت: همچنین در گذشته سهمیه گاز زابل دو هزار تن بود است که با پیگیری های متععد به چهار تن و ۶۰ هزار کیلو افزایش یافته است.انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark