داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۱
 
حمله هکرها به دنیای واقعی!
کد مطلب: ۱۱۶۹۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۱
اوشیدا: طبق مطالعات صورت گرفته از سوی موسسه گارتنر، حملات نفوذی به هر نوع دستگاه فیزیکی متصل به اینترنت نظیر سیستم های نورپردازی و تهویه مطبوع در ادارات و سازمان ها رشد چشمگیری داشته است.
حمله هکرها به دنیای واقعی!
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، طبق گزارش گارتنر افرادی که حمله به دستگاه های عملیاتی یک سازمان را ترتیب می دهند همان افرادی هستند که از سال ها قبل حمله به سیستم های کامپیوتری و سرقت اطلاعات را هدف گرفته اند. در چنین شرایطی متخصصان و مدیران IT سازمانی باید ضمن تامین امنیت اطلاعات و سیستم های کامپیوتری موجود در سازمان، تامین امنیت دستگاه های عملیاتی را نیز برعهده بگیرند. چراکه طی سال های اخیر تامین امنیت فیزیکی و امنیت اطلاعات در حال همگرایی هستند و به سختی می توان آنها را از هم جدا کرد.
براساس گزارش گارتنر، نفوذگران به دنبال رسیدن به دنیایی جدید برای پیاده سازی اهداف خود هستند و از آنجائیکه روند فعلی بکارگیری اینترنت در جهان نشان دهنده افزایش روزانه دستگاه های متصل به اینترنت است، هر روز بر تعداد دستگاه های عملیاتی که مورد حمله سایبری قرار می گیرند نیز افزوده می شود.
امروزه بیش از نیمی از اتصالات به اینترنت غیر از مردم و کاربران هستند در حالیکه متاسفانه شرکت ها و سازمان ها به خطرات چنین اتصالاتی آگاهی نداشته و هر دستگاهی را به اینترنت متصل می کنند بدون آنکه از بخش امنیت فناوری اطلاعات سازمان خود برای تامین امنیت آنها کمکی بخواهند.
در برخی از کسب و کارها حمله و ایجاد نقص در دستگاه های عملیاتی می تواند عواقب سنگین و جبران ناپذیری به بار آورد. به عنوان مثال در مرکزی که نور برای انجام کارهای کارگران حیاتی است، نقص امنیتی در سیستم نورپردازی می تواند تلفات زیادی ایجاد کند. در چنین شرایطی تنها واحد امنیت و فناوری اطلاعات سازمان ها هستند که باید مسئولیت تامین امنیت این دستگاه ها را پذیرفته و از نفوذ نفوذگران جلوگیری کنند. در غیر این صورت عواقب این بی توجهی کل سازمان را درگیر خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : آی تی آنالایز
    عکاس :