داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیرمند:
استفاده از ظرفیت نیروی متخصص بومی باعث شکوفایی منطقه خواهد شد
کد مطلب: ۶۹۲۱۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۶
احمد ریگی نژاد گفت: استفاده از نیروهای متخصص بومی بدون گرایش به قوم گرایی و صرفا بر اساس شایسته سالاری یکی از برنامه هایی مفید نامزد های انتخاباتی برای شکوفایی منطقه می تواند باشد.
استفاده از ظرفیت نیروی متخصص بومی باعث شکوفایی منطقه خواهد شد
احمد ریگی نژاد استاد و معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیرمند در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی که می تواند مکملی توانمند در زمینه تولید و فناوری و ایجاد صنایع تبدیلی وابسته به محصولات کشاورزی در منطقه و توزیع آن به سطح کشور و حتی خارج از مرزهای آن باشد پتانسیل کشاورزی یکی از ظرفیت های آشکار استان سیستان و بلوچستان لقب می گیرد.
وی افزود: بیش از ۴۰ اثر باستانی تنها در شمال استان سیستان و بلوچستان قرار دارد که دارای ویژگی های سیاحتی و زیارتی می باشند، همچنین چشم اندازهای زیبای جغرافیایی منطقه نیز می تواند صنعت توریسم را شکوفا سازد.
ریگی نژاد بیان داشت: این امر علاوه بر توسعه صنعت گردشگری موجب جذب سرمایه گذار اقتصادی و اجرای طرح های مرتبط با این زمینه گشته که خود می تواند بازدهی مناسب اقتصادی داشته باشد.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیرمند تصریح کرد: ورود فناوری های نوین در این زمینه می تواند اثرات بسیاری بر رونق صنعت، در منطقه سیستان داشته باشد.
وی گفت: از جمله ظرفیت های پنهان در منطقه می توان به صنایع دستی اشاره کرد که از نظر تامین درآمد در استان سیستان و بلوچستان بعد از کشاورزی و دامداری رتبه سوم را به خود اختصاص داده است ، لحاظ نمودن نقش این صنعت در برنامه های اقتصادی و اجتماعی می تواند کمک شایانی به اقتصاد استان و حتی کشور بکند.
ریگی نژاد تصریح کرد: وجود مرز و مبادلات مرزی یکی از مزایای ارزنده در حوزه سیستان محسوب می شود و از نهاد های مهم اقتصادی و توسعه ای و با امتیازات ویژه برای سرمایه گذاری تولیدی و خدماتی است که با وجود بازارچه های مرزی می تواند فرصتی مناسب برای تصدی نقش در بازرگانی ملی و ترانزیت های خارجی و امکان صدور دانش فناوری به کشور همسایه را فراهم نماید.
وی بیان داشت: وجود انرژی های تجدید پذیر خورشید و باد به عنوان منابع مهم و عظیم انرژی از جمله پتانسیل های مهم و ارزنده است که نقش مهمی در اقتصاد منطقه فراهم خواهد کرد.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیرمند خاطرنشان کرد: وجود نیروهای انسانی و متخصص از جمله سرمایه های ارزشمند استان سیستان و بلوچستان است که به دلیل کمبود امکانات آکادمیک مجبور به مهاجرت و اعمال دانش خود در خارج از استان می شوند.
وی همچنین به الویت برنامه های جامع یک نماینده در سیستان اشاره کردو گفت: استفاده از نیروهای متخصص بومی در زمینه های آموزش، پژوهشی و فناوری بدون گرایش به قوم گرایی و صرفا بر اساس شایسته سالاری یکی از برنامه هایی مفید نامزد های انتخاباتی برای شکوفایی منطقه می تواند باشد.
ریگی نژاد تصریح کرد: تعیین شاخص های شایسته سالاری و ایجاد فرهنگ آن در جامعه ، فقر زدایی و مبارزه با فقر فرهنگی با ارائه برنامه های مشاوره ای در این زمینه نیز می تواند از جمله فعالیت های مفید برای جامعه ای بهتر باشد.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیرمند گفت: ایجاد اشتغال با استفاده از ظرفیت های منطقه ، جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی با هدف توسعه اقتصادی منطقه و جلوگیری از مهاجرت از مهمترین اهداف یک نماینده مجلس باید باشد.
وی ادامه داد: همچنین احیای مرز و مبادلات مرزی فراهم نمودن مشاغل خانگی و صنایع دستی و حمایت از نخبگان و بکارگیری آنها در حوزه های مختلف از جمله اهداف مفید برای منطقه سیستان است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark