داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس نهادینه شود
کد مطلب: ۶۸۲۲۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
مدیر آموزش و پرورش شهرستان زابل به همراه جمعی از فرهنگیان با فرمانده سپاه این شهرستان دیدار و گفت و گو کردند.
فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس نهادینه شود

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ علی اکبر بزی رئیس آموزش و پرورش شهرستان زابل در این دیدار گفت: اردوهای جهادی سپاه در مدارس مناطق محروم باعث شده است تا فضای آموزشی مناسبی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی افزود: همچنین دانش آموزان از سنین پایین وارد بسیج دانش آموزی شده و این روند تاثیر بسزایی در موفقیت های تحصیلی و تربیت انقلابی آنها دارد.

بزی گفت: اردوهای راهیان نور که با همکاری سپاه به انجام می رسد باعث شده است تا دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند و راه شهدای همچون حسین فهمیده را در پیش گیرند.

وی ضمن اشاره به 13 آبان امسال گفت: همواره این روز توسط مردم و دانش آموزان گرامی داشته می شود که در سال جاری نیز برنامه های متفاوتی امسال اجرا خواهد شد.

سرهنگ پاسدار موسی سنچولی فرمانده سپاه شهرستان زابل نیز در این دیدار گفت: مدارس و تربیت دانش آموزان نقش بسزایی در ساختار جامعه دارد.

وی افزود: فرهنگیان و دانش آموزان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا کرده اند به طوری که بسیاری از قیام ها از این مدارس شکل می گرفت.

سنچولی بیان داشت: همچنین در جنگ تحمیلی نیز دانش آموزان با سنین پایین وارد جبهه جنگ می شدند تا از کشور و اراضی ملی خود دفاع کنند.

فرمانده سپاه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: امروز نیز فرهنگ ایثار و شهادت باید در مدارس نهادینه شود چرا که این فرهنگ یکی از دلایل پایداری انقلاب اسلامی است.


 

 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark