داخلی آرشيو خبر صفحه پزشکی وسلامت
امتیاز مثبت 
۰
 
دولت به سلامت مردم بی‌توجه است
کد مطلب: ۷۱۸۲۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
حجت‌الاسلام موسوی گفت: بازگشایی مدارس و حذف دورکاری‌ها نوعی بی‌توجهی دولت به سلامت مردم محسوب می‌شود.
دولت به سلامت مردم بی‌توجه است

به گزارش  اوشیدا  به نقل از تهران نیوز، حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، با بیان اینکه مردم باید برنامه‌ها و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا و رعایت کنند به نقد اقدامات دولت در حوزه مقابله با بیماری کرونا پرداخت و گفت: دولت می‌گوید آمار مبتلایان به کرونا کاهش یافته، اما شواهد و قرائن و وضعیت بیمارستان‌ها نشان می‌دهد که آمار نه‌تنها کاهش نیافته، بلکه بیشتر هم شده است.

وی افزود: هرروز بر تعداد مبتلایان و جان‌باختگان افزوده می‌شود و دولت باید تدابیری را در خصوص کاهش آمار مبتلایان به کرونا بیندیشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازگشایی مدارس و حذف دورکاری‌ها نوعی بی‌توجهی دولت به سلامت مردم محسوب می‌شود؛ لذا دولت باید تا مهار کامل ویروس کرونا، استفاده ابزارهای نوین ارتباطی را جایگزین آموزش‌های حضوری کند و نیز خدمات دولتی و اداری را از طریق ابزارهای نوین ارتباطی ارائه دهد.

موسوی معتقد است که ادعای دولت در خصوص تقویت بُعد نظارت‌اش بر اجرای صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی صحت نداشته است و گفت: شلوغی خیابان‌ها، بازارها و ادارات نشان می‌دهد که دولت نظارتی بر نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ندارد.

وی تأکید کرد: البته هرچند رفتارهای مردم بربروی مقابله با کرونا تأثیرگذار است، اما نباید صرفاً مردم را در تشدید میزان مبتلایان مقصر دانست و قطعاً تصممیات اشتباه دولت و نظارت ضعیف او بیشترین تأثیر را تشدید شیوع ویروس کرونا داشته است؛ یعنی اگر دولت دورکاری‌ها را حذف نمی‌کرد و مدارس را بازگشایی نمی‌کرد، قطعاً شیوع ویروس کرونا شدت نمی‌یافت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت‌ باید پیش‌بینی‌های لازم را برای مهار کرونا از مدت‌ها قبال انجام داد و براساس یک برنامه‌ریزی منسجم و منظم در یک مسیر مشخص حرکت می‌کرد تا مشکلات مردم در ایام کرونا بیشتر نمی‌شد.

انتهای پیام/

 

Share/Save/Bookmark