داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مرزبندی نا درست دو شهرستان
نارضایتی شهروندان از تقسیمات کشوری/ شهرداری و دهیاری ها در زابل سردرگم شدند
کد مطلب: ۷۱۴۶۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
مرز بندی نا درست دو شهرستان نیمروز و زابل باعث نارضایتی شهروندان سیستانی شده است.
نارضایتی شهروندان از تقسیمات کشوری/ شهرداری و دهیاری ها در زابل سردرگم شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ تقسیمات کشوری و انتخاب مرزبندی دو شهرستان در منطقه سیستان به گونه ای در سال های گذشته صورت پذیرفته است که اکنون مورد نارضایتی مردم واقع شده است.

شهرستان نیمروز و زابل دو شهرستان نزدیک به هم هستند که با توجه به تقسیمات کشوری هنوز مردم حاشیه این دو شهرستان نمی دانند که شهروند کدام یک از این شهرستان ها هستند.


خدمات شهری نمی خواهیم

در همین رابطه حسین قدس یکی از شهروندان سیستانی که در مرز دو شهرستان نیمروز و زابل ساکن است به خبرنگار ما گفت: ما در محدوده شهری زابل قرار داریم اما آن‌قدر خدمات دهی به این منطقه ضعیف بوده است که می خواهیم یکی از روستاهای نیمروز باشیم.

وی افزود: اگر خدمات شهری به این وضعیت ادامه داشته باشد ما را جزوی از روستاهای شهرستان نیمروز قرار بدهند تا حداقل بتوانیم دهیاری و شورای روستا تشکیل دهیم و مشکلاتمان را حل کنیم.

این شهروند سیستانی بیان کرد: در بسیاری از مواقع که به ضرر شهروندان است ما را جزو مناطق شهری عنوان می کنند و در برخی از مواقع هم ما را روستائی می نامند، دولت باید تکلیف این طور محلات را مشخص کند.

به گفته غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل تقسیمات کشوری در گذشته به طوری انجام شده است که مثلاً درب خانه در زابل قرار دارد اما بیرون از حیاط او می شود شهرستان دیگری که باید این مسئله زودتر مرتفع شود.

شهرداری زابل در محدوده سرزمینی روستاهای شهرستان نیمروز دخالت نکند

ید اله شعیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هرگونه الحاق و انتزاع روستا و یا آبادی مستلزم مصوبه هیات وزیران است گفت: به دلیل همجواری برخی روستاهای شهرستان نیمروز با شهر زابل شاهد تداخل وظایف و بروز اختلاف با شهرداری زابل هستیم و با صراحت اعلام کرده ایم که شهرداری زابل در محدوده جغرافیایی شهرستان نیمروز که بر اساس تقسیمات کشوری مشخص شده است ورود پیدا نکند چرا که این امر سبب بروز نارضایتی و تضعیف جایگاه شوراهای اسلامی و دهیاران این روستاها می شود.

وی افزود: در جلساتی که با فرمانداری زابل برگزار شد مقرر گردید حدود مرزی این شهرستان با شهرستان زابل مشخص گردد که به دلیل اختلاف نظر این امر موکول به اظهار نظر مردم وساکنین روستاهای حاشیه شهر زابل شد.

شعیبی بیان کرد: برخی روستاهای بخش صابری شهرستان نیمروز مثل حیدر آباد ، سه قلعه، خراشادی ،فتح اله، عباس‌آباد، شهید سراوانی و دلارامی در حاشیه شهر زابل واقع شده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark