داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کابوس نا تمام سیستانی ها؛
ناوگان فرسوده حمل ‌ گاز در زابل خطر تشکیل صف های طولانی سیلندر گاز را افزایش داد
کد مطلب: ۷۴۰۸۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱
در پی تغییر شهر انتقال گاز از اصفهان به بندر عباس ناوگان فرسوده حمل گاز توان تردد در این مسیر را ندترند.
ناوگان فرسوده حمل ‌ گاز در زابل خطر تشکیل صف های طولانی سیلندر گاز را افزایش داد
به گزارش اوشیدا؛ یکی از مهمترین وعده های دولت روحانی در زابل روشن کردن مشعل گاز بود که در طول خدما او به مردم هیچگاه عملی نشد.

با این حال مردم سیستان پس از گذشت ۷ سال از آن وعده نه تنها لوله گاز را در این منطقه ندیدند بلکه باید کپسول های گاز مایع را نیز بز دوش بکشند.

در همین رابطه برخی از مردم با نگرانی از اینکه ممکن است در فصل زمستان مجددا صف های طویل گاز تشکیل شود خواستار تسریع عملیات گازرسانی شدند.

اما فرماندار زابل در روزهای جاری خبر از یک مشکل بزرگتر در منطقه سیستان داد که ممکن است قبل از رسیدن به زمستان صف گاز تشکیل شود.

عباسعلی ارجمندی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: سهمیه گاز مایع حوزه سیستان از اصفهان به بندرعباس انتقال یافته است که این مسئله مشکلات عدیده ای را برای ناوگان فرسوده حمل و نقل ایجاد کرده است.

وی افزود: از نمایندگان سيستان تقاضا داریم سهمیه اختصاص یافته مثل دوره های گذشته در اصفهان پایدار شود.

فرماندار زابل خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت موجودی گاز مایع در حوزه سیستان مطلوب نیست.

وی تصریح کرد: فعلا موجودی گاز مایع در منطقه سیستان‌۱۸۳ تن برآورد شده است که بیشترین آن مربوط به امین گاز با ۷۳ تن گاز نایع است.

وی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با توجه به اینکه مسیر گازرسانی به زابل تغییر کرده است، با پیگیری نمایندگان به همان مسیر قبلی خود بازگردد چرا که توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل گاز مایع دچار مشکل جدی در تامین خواهیم شد.
انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark