داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بسیج ماشین آلات سنگین بخش دولتی و خصوصی برای مقابله با سیلاب روزهای آینده/کشیک شبانه روزی دهیاران از امشب
کد مطلب: ۶۹۷۱۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵
در پی بارش های سیل آسا در افغانستان ، حجم قابل توجهی از دشتمال های فصلی در روزهای آینده وارد منطقه سیستان خواهد شد.
بسیج ماشین آلات سنگین بخش دولتی و خصوصی برای مقابله با سیلاب روزهای آینده/کشیک شبانه روزی دهیاران از امشب
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ با توجه به بارندگی های اخیر و وجود سیلاب های فصلی در کشور افغانستان ، حجم دشتمال قابل توجهی در روزهای آینده از طریق رودخانه هیرمند وارد ایران خواهد شد.
از این رو با توجه به اینکه انهار منطقه سیستان به دلیل ورود دشتمال در ابتدای سال حجم قابل توجهی از آب را در خود ذخیره کرده اند ، کنترل سیلاب روز های آینده همت مضاعف و مدیریت ویژه ای را می طلبد.
در همین رابطه یدالله شعیبی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان نیمروز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: کلیه ماشین آلات سنگین بخش خصوصی و دولتی برای مرمت و استحکام سازی دایک های حفاظتی رودخانه ها و مسیل ها بسیج شده اند.
وی افزود: سیلاب ابتدای سال که حجم قابل توجهی نیز داشت بدون خسارت وارد تالاب هامون شده است.
معاون سیاسی فرمانداری نیمروز با اشاره به بارش باران های سیل آسا در آن سوی مرز، سیلاب پیش رو را به مراتب جدی تر دانست و گفت: براساس تقسیم کار انجام شده در مدیریت بحران شهرستان نیمروز از کلیه مدیران دستگاه های اجرایی خواسته شده است تا به استحکام سازی نقاط آسیب پذیر رودخانه ها اقدام کنند.
وی گفت: دهیاران به صورت شبانه روز منطقه تحت پوشش خود را از امشب رصد خواهند کرد تا در هنگام بروز حادثه ، دستگاه های مربوطه وارد عمل شوند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark