داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
همت خود را برای تغییر شرایط به نفع مردم بسیج کرده‌ایم
کد مطلب: ۷۴۰۹۶
تاریخ انتشار:شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۹
رئیس جمهور گفت: همت خود را برای تغییر شرایط به نفع مردم و سفره مردم بسیج کرده‌ایم تا با مشارکت همگان مشکلات حل شود.
همت خود را برای تغییر شرایط به نفع مردم بسیج کرده‌ایم

به گزارش اوشیدا به نقل از دانا؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه در جمع اقشار مردم، علما و نخبگان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: حضور در جمع نخبگان خراسان‌جنوبی برای من و همکارانم یک توفیق است.

 
رئیس جمهور بیان‌کرد: تمایل داشتم که در جمع مردم خراسان‌جنوبی در تک تک شهرها حضور می‌داشتم و عرض سلام و ادب و احترام به تک تک مردم می‌کردم ولی شرایط کرونایی اجاره چنین مراسمی را نمی‌دهد ولی از همین جا صمیمانه به همه آنها عرض سلام و ادب می‌کنم.
 
رئیسی با اشاره به اینکه مردم خراسان‌جنوبی در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه‌های عمل به وظایف الهی و انقلابی خوش می‌درخشند، افزود: به سهم خودم به عنوان یک خدمتگزار از همه علما، اساتید، کشاورزان و صنعتگران و بانوان فرهیخته، نیروهای انتظامی و.. در خراسان‌جنوبی سپاسگزارم.
 
وی گفت: ما باید وضعیت موجود و شرایطی که در آن دولت را تحویل گرفته‌ایم را برای مردم تبیین کنیم و در این راستا نیز از همه کارشناسان و به ویژه کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی در این زمینه تقاضا دارم که مسائل را برای مردم بگویند.
 
رئیس جمهور اظهار کرد: ما همه همت خود را بسیج کرده‌ایم که شرایط را به نفع مردم و به نفع سفره مردم تغییر دهیم و علی‌رغم همه مشکلات موجود من آینده را بسیار روشن می‌بینم و با مشارکت همگان به لطف خدا شرایط را در حال تغییر می‌بینیم.
 
رئیسی بیان‌کرد: اقدام و عمل برای مردم امید آفرین است و دستگاه‌های اجرایی اگر تلاش و حرکتی در راستای رفع مشکلات داشته باشند، مردم را به نظام اداری امیدوارتر کرده و موجب افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه هر کس در هر کجا خدمت می‌کند باید موجب افزایش اعتماد مردم به نظام اداری و.. شود، ادامه‌داد: مردم حقوقی و دولت تکالیفی دارند که این احیا و زمینه‌سازی این حقوق و به ویژه در مورد زنان سرپرست خانواده و فرهیخته و مردان فرهیخته به عهده دولت است.
 
جذب سرمایه گذاران در خراسان جنوبی در عرصه عمل محقق شود
 
رئیس جمهور گفت: خراسان‌جنوبی علی‌رغم کمبود نزولات آسمانی ظرفیت‌های بسیاری دارد که استفاده از این ظرفیت‌ها چون اقتصاد معدن و اقتصاد سنگ و محصولات کشاورزی دارای اهمیت است.
 
رئیسی افزود: ما ایجاد پژوهشکده‌ها در زمینه محصولات کشوری استان برای استفاده بهتر و برتر محصولات استراتژیک را دنبال می‌کنیم و همچنین جذب سرمایه گذاران در استان باید در عرصه عمل دنبال شود.
 
وی گفت: معدنی که امروز در طبس مشاهده کردیم اگر زیر ساخت‌های آن تکمیل شود ما چند برابر نیروی شاغل امروز می‌توانیم به فرصت‌های شغلی آنجا بیفزاییم و نیازهای زغال سنگ کشور را به صورت بسیار زیاد در داخل تأمین کنیم.
 
رئیس جمهور با اشاره مسئله آب یکی از مشکلات اساسی مردم در خراسان جنوبی است، اظهارکرد: انتقال آب دریای عمان برای خراسان‌جنوبی باید دنبال شود که وزیر نیرو این مسئله را پیگیری خواهد کرد.
 
وی افزود: در این زمینه برنامه تا سال ۱۴۰۴ است که باید با تلاش و پیگیری این زمان را کوتاه کنیم تا برنامه سریع‌تر به نتیجه برسد.
 
ستاد احیای قنوات در خراسان جنوبی تشکیل شود
 
رئیسی با بیان اینکه مسئله استفاده از آب‌های ژرف در استان خراسان‌جنوبی باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: یکی از مواردی که من نیز بر آن تأکید دارم موضوع فعال شدن ستاد احیای قنوات در خراسان‌جنوبی است که حمایت مالی از آن باید صورت گیرد و این مهم قطعاً برکت‌های بسیاری خواهد داشت.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه ما نیروی قوی عشایر و مرزبانی در خراسان‌جنوبی داریم که امانت‌دار و صادق هستند، افزود: علی‌رغم اینکه به دلایلی مرزهای ما در خراسان‌جنوبی تهدیداتی در حوزه‌هایی چون موارد مخدر دارد، اما میزان جرم در خراسان‌جنوبی پایین است که دینداری مردم به آنان مصونیت در برابر آسیب‌ها و جرائم داده است.
 
وضع مالیات برای فعالیت‌های اقتصادی غیر مولد
 
رئیسی با اشاره به اینکه فشار مالیاتی به مراکز تولیدی باید کاهش داده شود تصریح کرد: باید مالیات برای فعالیت اقتصادی غیر مولد وضع کنیم.
 
گفت: فعالیت‌های اقتصادی مولد باید مالیات کمتری داشته باشند و اگر مهلتی یا استمهالی می‌خواهند باید موافقت شود که این سیاست در دولت پیگیری خواهد شد.
 
وی گفت: به وزیر صنعت و وزرای مربوطه تأکید می‌کنم که ساز و کاری را برای حمایت از داخلی‌سازی و صادرات طراحی و فعال کنند تا واحدهای تولیدی را در راستای صادرات تشویق کنند.
 
رئیس جمهور اظهار‎کرد: شرایط تحریم در کشور ما مشکلاتی را ایجاد کرده است ولی برخی از واحدهای تولیدی از این تهدید فرصت ساخته‌اند که نمونه آن کارخانه‌های تولید لوازم منزل و شرکت کویر تایر است که وقتی جلوی واردات لوازم ساخت کره را گرفتند، آنان با همت نیاز داخل را برآورده کردند.
 
جلوی واردات بی رویه را می‌گیریم
 
رئیسی بیان‌کرد: حال که نیاز داخل بر طرف شده است، برخی از این دم می‌زنند که محصولات خارجی وارد شود ولی ما اجازه واردات بی رویه که تولید کشور را تحت الشعاع قرار بدهد را نمی‌دهیم.
 
وی با بیان اینکه ارز ترجیحی چه میزان وارد سفره مردم شده، قابل توجه است، افزود: چون در موضوع اختصاص ارز ترجیحی نظارت کافی نشد، دلالان به جای مردم سود بردند که این را در دولت بررسی می‌کنیم که چند جلسه ستاد اقتصادی دولت به این موضوع اختصاص یافت.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه در همه موضوعات و تصمیم‌گیری‌ها پیوست عدالت را مد نظر داریم، گفت: برای تخصیص نهاده‌های دامی و ارز ترجیحی و.. حتماً عدالت و تأثیر آن بر سفره مردم مد نظر خواهد بود تا شاهد ثبات بازار باشیم.
 
رئیسی با اشاره به اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها بسیار مهم و مورد توجه دولت است، افزود: از کارشناسان در بخش‌های مختلف نظراتشان در این بابت خواسته می‌شود که کار جامعی صورت گیرد و مردم نیز در جریان قرار گیرند.
 
وی با بیان اینکه قدرت یک کشور فقط قدرت نظامی نیست، یادآور شد: قدرت اقتصادی، قدرت علم و فناوری و داشتن نیروی انسانی نیز بسیار مهم است.
 
رئیسی بر اینکه باید با فعل ماضی با مردم صحبت بگوییم و گزارش کارهای انجام شده را بدهیم تأکید کرد.
انتهای پیام؛ 
 
Share/Save/Bookmark