داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
درآستانه هفته بسیج؛
مرحله استانی چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج در سیستان و بلوچستان برگزار می شود
کد مطلب: ۷۴۶۹۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از برگزاری مرحله استانی چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در استان خبر داد.
مرحله استانی چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج در سیستان و بلوچستان برگزار می شود
به گزارش اوشیدا، سردار عوضعلی فقیری معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در نشست خبری چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج ضمن تبریک پیشاپیش هفته بسیج با بیان اینکه امروز فضای مجازی به عنوان یک عرصه بسیار مهم فرهنگی ، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کشور مطرح است، بیان کرد: عرصه فضای مجازی به حدی مهم است که رهبر معظم انقلاب می فرمایند"اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی کشور می شدم" بر این اساس رسالت بسیج امروز این است که در جهت اجرایی شدن گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب به آن امید بسته است نقش موثری داشته باشد.

وی ادامه داد: برگزاری رویدادهای تولید محتوای دیجیتال بسیج یکی از اقدامات موثر بسیج جهت اجرایی شدن گام دوم انقلاب است که در این رویداد ها عموم افراد جامعه با تفکرات و اندیشه های علاقمند به فضای مجازی جهت پیشبرد اهداف و رسالت بسیج حضور پیدا می کنند.
سردار فقیری تصریح کرد: سازمان فضای مجازی بسیج همانند ادوار گذشته؛ امسال نیز در راستای ایجاد نهضت تولید محتوای مردمی دیجیتال؛ شناسایی استعداد‌های و ظرفیت های مردمی تولید محتوا؛ حمایت از محصولات تخصصی دیجیتال و ارزیابی توان رزم تیم های تولید محتوا مردم پایه اقدام به برنامه ریزی و برگزاری چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج کرده است.

وی با بیان اینکه در سه دوره گذشته بالغ بر ۵۰ تیم در رویداد شرکت کرده اند، گفت: هر ساله برترین تیم های استان جهت شرکت در رویداد ملی به تهران اعزام می شوند که حاصل خروجی این رویدادها تاکنون در قالب تیم های تخصصی ساماندهی شده اند؛ از محصولاتشان به صورت مستقیم حمایت شده است و بعضا خروجی های با کیفیت این رویدادها خریداری شده و یا جهت توسعه محصول از آن ها حمایت شده است.

سردار فقیری با بیان اینکه تیم های شرکت کننده در این رویداد در سه قالب پویا نمایی، ایده پردازی و بازی های موبایلی و نرم افزارهای ویژه تلفن همراه به رقابت می پردازند، خاطر نشان کرد: حضور عموم مردم دراین رویداد آزاد است و کلیه علاقمندان می توانند در این قالب ها شرکت نمایند.

وی با بیان اینکه فرآیند ثبت نام از تاریخ۲۰ آبان ماه آغاز و تا فردا دوشنبه ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: در بخش بازی های موبایلی و نرم افزارهای ویژه تلفن های همراه درمرحله استانی شرکت کنندگان از بین موضوعات اعلام شده توسط دبیرخانه مرکزی که قبلا اعلام شده در یک ماراتن ۴۸ ساعته به رقابت خواهند پرداخت که تیم های برگزیده در مرحله کشوری نسبت به محصول تولید شده در مرحله استانی در حوزه فنی،هنری و اقتصادی اقدام خواهند کرد.

وی افزود: شرکت کنندگان طبق موضوعات اعلام شده که در مراسم افتتاحیه اعلام خواهد شد اقدام به تولید محتوا در قالب های مورد اشاره خواهند کرد.

این مسئول با بیان اینکه امسال چهارمین رویداد تولید محتوای بسیج سیستان وبلوچستان میزبان تیم های خواهران و تیم های خانوادگی نیز است، بیان کرد: در این دوره از رویداد یک بخش جانبی هم با عنوان رویداد تولید محتوای مردم پایه که از ۸ آبان ماه کار خود را در سامانه رویداد آغاز کرده و تا ۲۴ آبان ماه علاقمندان می توانند آثار خود را به صورت انفرادی ارسال کنند تا از برترین های این بخش نیز در مراسم اختتامیه استانی تجلیل شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه افراد علاقمند با هر ایده و با هر تخصص براساس طرح ها و موضوعات می توانند از توانمندی و تخصصشان در رویداد استانی استفاده کنند، افزود: این گونه اقدامات در جهت شناسایی استعداد های استان ما گامی هر چند کوچک است لذا دیگران هم باید تلاش کنند تا در این عرصه جوانان با استعداد سیستان و بلوچستان که باعث افتخار ما هستند در کشور معرفی شوند.

سردار فقیری با بیان اینکه جوانان سیستان و بلوچستان در رویداد تولید محتوای گذشته موفق به کسب رتبه اول بازی در کشور شدند، ادامه داد: سنوات گذشته کلیه مسئولین استان برای حمایت از تیم ها در رویداد حضور پیدا کردند و متناسب با کار مدنظر خود اقدام به سفارش محصول دادند و این اقدام در راستای حمایت از جوانان صورت گرفته است.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: آئین افتتاح چهارمین رویداد تولید محتوای بسیج از روز چهارشنبه آغاز و روز جمعه به کار خود پایان خواهد داد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark