داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
تجهیز شدن یگان حفاظت محیط زیست حوزه سیستان به ادوات اطفای حریق
کد مطلب: ۶۴۱۵۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
مانور آموزشی اطفای حریق در راستای اهداف حفاظتی در محل تالاب هامون در هفته محیط زیست
تجهیز شدن یگان حفاظت محیط زیست حوزه سیستان به ادوات اطفای حریق
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: مانور آموزشی اطفای حریق در محل تالاب هامون با تجهیزات جدید یگان حفاظت در هفته محیط زیست شروع شد.

پورملائی افزود: مانور آموزشی اطفای حریق در طبیعت و تالاب هامون با مجهز شدن یگان حفاظت محیط زیست شهرستانهای زابل و زهک به اداوات و تجهیزات اطفای حریق شروع شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: وجود خشکسالی های مداوم و پیاپی در دو دهه گذشته در سیستان و بویژه تالاب هامون، و کاهش بیش از 90 درصدی نزولات جوی در سال گذشته در شمال استان و همچنین عدم ورود سیلابها و روان آبهای سطحی در مسیر رودخانه های منتهی به تالاب هامون، خشکی بی سابقه ای را در این منطقه ایجاد کرده است.

پورملائی ادامه داد: با کاهش 90 درصدی نزولات جوی و عدم جاری شدن روان آبها در مسیرها و رودخانه های منتهی به تالاب هامون، خشکی بی سابقه ای را در تالاب ایجاد کرده که از اینرو آتش سوزی های مکرری را در چند ماهه گذشته در بستر تالاب هامون شاهد بوده ایم؛ از اینرو تجهیز یگان حفاظت به ادوات اطفای حریق و راههای پیشگیری و اطفای آن یکی از برنامه های اولویت دار استان قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: تجهیز یگان های حفاظت شهرستانهای زابل و زهک به اداوات اطفای حریق و اجرای مانور آموزشی در محل تالاب هامون موجب آمادگی یگان حفاظت محیط زیست در برابر آتش سوزی در محل تالاب و اطفای سریعتر آن خواهد شد.

پورملائی خاطر نشان کرد: تجهیزات اطفای حریق یگان حفاظت محیط زیست شهرستانهای زابل و زهک شامل انواع کپسول های اطفای حریق در اندازههای مختلف و برای موقعیت های متفاوت است و همچنین تجهیزات انفرادی دمنده انواع کفها و ... از دیگر این ادوات می باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: بر اساس برنامه عملیاتی طراحی شده هر یک از ادوات و تجهیزات اطفای حریق و امکانات خودورویی مشخص شده در یک برنامه از پیش تعیین شده بصورت آماده باش و دارای وظایف تعیین شده می باشد تا در زمان ایجاد حریق در منطقه یا تالاب سریعترین اقدام ممکن، اجرا گردد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark