داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دردسر‌های معلمی در دوران کرونا؛
بازگشایی مدارس باعث افزایش آمار بیماران مبتلا به کویید19 می شود
کد مطلب: ۷۲۸۸۱
تاریخ انتشار:شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۶
بسیاری از معلمان با بازگشایی مدارس در روزهای کرونایی مخالفند و بازگشایی مجدد آن را باعث گسترش ویروس کویید 19 در جامعه می دانند.
بازگشایی مدارس باعث افزایش آمار بیماران مبتلا به کویید19 می شود
به گزارش اوشیدا؛ با بازگشایی مدارس در ایام کرونا یک‌بار دیگر مشکلات کرونای برای معلمان و والدین دانش‌آموزان به وجود آمده است.

بسیاری از معلمان با بازگشایی مدارس در روزهای کرونایی مخالفند و بازگشایی مجدد آن را باعث گسترش ویروس کویید 19 در جامعه می دانند، حتی بسیاری از آموزگاران نیز در مدارس به این ویروس مبتلا شده اند.


بازگشایی مدارس باعث گسترش ویروس کرونا می شود

در همین رابطه غفاری یکی از معلمان شاغل در شمال سیستان و بلوچستان به خبرنگار ما گفت: در دوره قبل که وزارت آموزش‌وپرورش اقدام به بازگشایی مدارس کرده بود من به همراه دو فرزندم به بیماری کرونا مبتلا شدیم.

وی افزود: بسیاری از خانواده‌های سیستانی به دلیل وضعیت بد اقتصادی فاقد تلفن هوشمند هستند و مجبورند در ایام بازگشایی مدارس فرزندان خود را به مدارس بفرستند.

این معلم سیستانی بیان کرد: بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس مبتلا به کرونا می‌شوند و در نهایت این ویروس را به خانواده‌ها انتقال می‌دهند، از طرفی خانواده‌ها نیز آن را در جامعه منتشر می‌کنند که باعث افزایش کرونا خواهد شد.

وی تصریح کرد: معلمان در مدارس زابل مجبور هستند که در یک کلاس درب بسته تدریس کنند درحالی‌که کادر اجرایی در اتاق‌های انفرادی به سر می‌برند و به فکر ما نیستند.
غفاری همچنین خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس بازی با جان معلمان و دانش‌آموزان است و متوجه نمی‌شویم که چرا باید در چنین شرایطی فعالیت مدارس ازسرگرفته شود.


حضور در مدرسه با تصمیم شورای مدرسه و والدین است

فرزاد نامجو مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان زابل نیز دراین‌خصوص به خبرنگار ما گفت: باتوجه‌به بخش‌نامه جدید  در پایه‌های اول تا دوم و هنرستان‌ها دروس پایه‌ای تدریس خواهد شد.

نامجو بیان کرد:  برای حضور دانش‌آموزان بر سر کلاس درس نظر شورای مدرسه و والدین لازم است.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان زابل تصریح کرد: دروسی همچون ریاضی، علوم و فارسی به‌صورت حضوری تدریس خواهد شد.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark