داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رونق تفرجگاه های مرگ برای جوانان/5 نفر مصدوم درسایه نبود پیست اتومبیل رانی
کد مطلب: ۶۸۴۴۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸
کمبود فضای سبز و همچنین مکان های ورزشی باعث شده است تا جوانان به تفریحات غیر سالم روی بیاورند.
رونق تفرجگاه های مرگ برای جوانان/5 نفر مصدوم درسایه نبود پیست اتومبیل رانی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ گذراندن اوقات فراغت مهمترین دغدغه بسیاری از خانواده ها در شهرهایی همچون زابل است که فاقد هرگونه تفرجگاه و یا مکان های تفریحی است.
بدون شک امروزه در دورترین شهرها و روستاهای ایران نیز ایجاد فضای سبز در پارک ها و بوستان ها مهمترین فعالیت های شهرداری ها محسوب می شود تا از این طریق بتوانند با جذب جوانان و نوجوانان در این مکان ها ، تفریحات سالم و تندرست را به آنها اهدا کرده باشند.
اما در سیستان مسئله فضای سبز سالهاست که با چالش های پیچیده ای رو به رو است، خشک سالی دو دهه اخیر بهانه ای برای توجیه نبود فضای سبز در سیستان شده است.
از همین رو این کمبودات باعث شده است تا وقت جوانان در کافه های پر دود و یا در بستر خیابان ها بگذرد ، شاید یکی از شلوغ ترین مکان ها در زابل را بتوان میدان جهاد دانست که به واسطه وجود دانشگاه زابل، جوانان بسیاری جذب آن می شوند.
از طرفی انرژی جوانی آنها در پشت فرمان ها تخلیه شده و با انجام حرکات نمایشی در سایه نبود پیست اتوموبیل رانی باعث تصادفات جاده ای و در نهایت مصدومیت افراد می شود.
روز گذشته در جاده اصلی شهر دوست محمد به زابل جمعی از جوانان هیرمندی با اجتماع چند ده نفری این مکان را به پیست اتومبیل رانی تبدیل کردند.
این پیست من درآوردی که عمر کوتاهی نیز داشت در نهایت باعث خسارات شدید به سه خودرو شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل در این حادثه تعداد پنج نفر مصدوم شدند که پس از دریافت خدمات درمانی به صورت سرپایی مرخص شده اند.
به گفته رفعت رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل در این حادثه سه خودرو پراید ، زانتیا و تویوتا وانت به هم برخورد کرده اند.
ملا شاهی کارشناس مسائل اجتماعی در گفت و گو با اوشیدا گفت: در گذشته ورزش پهلوانی و زورخانه ها مکان هایی برای رشد و اوقات فراغت جوانان محسوب می شد.


وی افزود: با گذشت زمان و تغییر خلق و خوی جوانان این تفریحات به گونه ای دیگر رقم خورده است و آنها با مراجعه به مکان هایی که نه تنها باعث رشد آنها نمی شود بلکه ممکن است در نهایت به مرگ ختم شود روی می آورند.
ملاشاهی بیان داشت: از مهمترین مسائلی که جوانان به این نوع تفریح روی می آوردند نبود سالن های ورزشی مناسب است ، مثلا در شهرستان هیرمند مجهزترین سالن ورزشی اش فاقد سیستم گرمایشی است که این امر در زمستان جوانان را از ورزش دور می سازد.
وی ادامه داد: و یا در سالن های ورزشی این شهرستان تنها ورزش فوتسال برگزار می شود که جوانان بسیاری به آن علاقه ندارد.
وی گفت: همه این عوامل باعث شده است تا جوانان جایگزین نا مناسبی برای اوقات فراغت خود انتخاب کنند که در نهایت باعث حوادث ناگوار برای خود و دیگران می شوند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark