داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
طالبان و آمریکا درباره زمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی به توافق نرسیدند
کد مطلب: ۷۰۵۱۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰
علی‌رغم دیدار نماینده آمریکا با معاون سیاسی طالبان در دوحه اما توافقی برای تاریخ آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صورت نگرفت.
طالبان و آمریکا درباره زمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی به توافق نرسیدندبه گزارش اوشیدا به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و معاون سیاسی طالبان در دوحه قطر دیدار کردند اما موفق به تعیین تاریخ برای مذاکرات بین الافغانی نشدند.

«ذبیح الله مجاهد» از دیدار ملابرادر معاون سیاسی طالبان با «زلمی خلیلزاد» نماینده آمریکا در امور افغانستان در قطر خبر داد.

به گفته وی، صلح افغانستان، آزادی فوری زندانیان و آغاز مذاکرات بین الافغانی از جمله موضوعات مهم این دیدار بود که طرفین در مورد آن تبادل نظر کردند.

مجاهد با بیان اینکه در این دیدار نماینده ویژه قطر برای امور افغانستان نیز حضور داشت، گفت: در این دیدار معاون سیاسی طالبان بر ضرورت آزادی کامل 5 هزار زندانی افغانستان قبل از آغاز مذاکرات تاکید کرد.

مجاهد تاکید کرد که زمانی برای آغاز مذاکرات بین الافغانی در این دیدار تعیین به دلیل تفاوت در مورد چگونگی آزادی زندانیان نشد.

دولت افغانستان تاکنون 3500 زندانی طالبان را آزاد کرده و در مقابل طالبان نیز 737 زندانی نظامی دولت را آزاد کرده است.

خلیلزاد نیز پس از این دیدار در صفحه توئیتر خود از گفت‌وگو با رئیس جمهور افغانستان و رئیس شورای مصالحه صلح و تاکید بر آزادی زندانیان و عدم اجازه برای تخریب فرآیند صلح خبر داد و گفت باید تمام موانع بر سر مذاکرات بین الافغانی برداشته و به فرصت طلبان اجازه تخریب روند صلح داده نشود.

انتهای پیام/ ر
Share/Save/Bookmark